Verslas

2018.02.23 08:55

Aptars planuojamą ES biudžetą: planuoja išskirtinai padėti Afrikos šalims

LRT RADIJAS, LRT.lt2018.02.23 08:55

Europos Sąjungos vadovai penktadienį Briuselyje rengia neformalų susitikimą, kuriame prasidės diskusijos dėl būsimo ilgamečio bendrijos biudžeto.  

Ateinanti finansinė perspektyva planuojama atsižvelgiant į tai, kad Jungtinė Karalystė jau bus pasitraukusi iš bloko, o tai lems kiek mažesnes biudžeto įplaukas. Kaip LRT RADIJUI sakė prezidentė Dalia Grybauskaitė, čia vyks diskusijos ir apie paramą Afrikai – regionui, kuris susiduria su įvairiomis migraciją lemiančiomis problemomis, tokiomis kaip skurdas ir terorizmas. 

„Pirmiausiai spręsti pabėgėlių klausimą reikėtų ne pačioje Europoje, kai jau būna per vėlu, labai sunku ir brangu integruoti pabėgėlius. Reikia mėginti padėti toms šalims, kur generuojasi pabėgėlių srautai. Čia bus Afrikos šalių – Senegalo, Mauritanijos, Malio, Burkina Faso, Nigerio, Nigerijos, Čado, Sudano, Eritrėjos – lyderiai. Tai būtent tos šalys, kurios ir generuoja pabėgėlius į ES. Kalbėsime apie tai, kaip padėti tokioms šalims“, –  LRT RADIJUI sakė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Plačiau žiūrėkite LRT TV naujienų tarnybos žurnalisto Igno Kinčino reportaže. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.