Verslas

2018.02.22 16:12

ECB: negalime kištis į Latvijos įvykius

ELTA2018.02.22 16:12

Europos centrinis bankas (ECB) ketvirtadienį teigė negalintis kištis į įvykius Latvijoje, šią savaitę iš pamatų sudrebinusius šalies finansų sistemą.

Po to, kai JAV pritaikė sankcijas latvių bankui ABLV, ECB taip pat ėmėsi taikyti mokėjimų apribojimus šiam bankui. Tačiau ECB sulaukė kritikos dėl to, kad nesiėmė jokių priemonių prieš krizei išlendant į viešumą.

Nors ECB prieš kelerius metus tiesiogiai perėmė euro zonos bankininkystės sektoriaus priežiūrą, bankas teigia, kad pinigų plovimo atvejai yra už ECB jurisdikcijos ribų.

„Pinigų plovimo atvejai gali būti didesnių banko valdymo trūkumų požymis, bet ECB neturi galios tirti tokių atvejų“, – teigė ECB bankų priežiūros valdybos pirmininkė Danielė Nouy.

„Mes savo tikslais vertinimų galime imtis tik tada, kai kaltinimus įrodo atitinkamos vietinės teisėsaugos institucijos“, – sakė ji.

Trečio didžiausio Latvijos banko ABLV finansinė padėtis pasunkėjo po to, kai vasario 13 dieną Vašingtonas užblokavo banko prieigą prie finansų sistemos. Vos po kelių dienų Latvijos centrinio banko pirmininkas ir ECB valdančiosios tarybos narys Ilmaras Rimševičius buvo suimtas ir apkaltintas kyšio ėmimu.

ECB reakcija į įvykius Latvijoje susilaukė kritikos. „Bloomberg News“ ketvirtadienį pasirodžiusiame straipsnyje rašė, kad komunikacija iš ECB pusės šiuo klausimu yra „nepakankama“.

„ECB turėtų pripažinti, kad skandalai paveikia jų atsakomybių vykdymą – užtikrinti, jog atidžiai seka įvykius bei daryti viską, jog prisidėtų prie situacijos sprendimo“, – rašė „Bloomberg“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.