Verslas

2018.02.22 12:50

„Swedbank“: gyventojai įsigyja daugiau ir brangesnių automobilių

LRT.lt 2018.02.22 12:50

Praėjusiais metais šalies ekonomikos augimo tendencijos atsispindėjo gyventojų automobilių įsigijimo statistikoje – gyventojai automobiliams pirkti galėjo skirti daugiau lėšų. Kaip rodo „Swedbank“ duomenys, gyventojų lizingo būdu įsigytų automobilių vertė, lyginant su 2016 m., išaugo 50 proc. ir sudarė beveik 30 mln. eurų.

„Jei ankstesniais metais didesnioji dalis automobilių lizingo sutarčių tradiciškai buvo sudaromos su verslo klientais, tai nuo praėjusių metų pradžios šiuo finansavimo būdu kur kas dažniau ėmė naudotis ir šalies gyventojai. Be to, vidutinė lizingo sutarties vertė mūsų banke išaugo 5 proc., vadinasi, gyventojai ėmė rinktis brangesnes transporto priemones“, – pranešime žiniasklaidai sako banko Privačių klientų tarnybos vadovė Jūratė Gumuliauskienė.

Tiesa, naudodamiesi automobilių lizingu banko klientai įsigijo apie trečdalį visų automobilių. Tuo metu daugiau kaip 60 proc. visų transporto priemonių buvo perkama pasitelkus kitą finansavimo priemonę – vartojimo paskolą automobiliui. Per 2017 m., palyginus su ankstesniais metais, bankas išdavė 11 proc. daugiau vartojimo paskolų automobiliams, o bendra jų vertė sudarė daugiau nei 18 mln. eurų.

Renkasi Azijos gamintojų modelius

Pasak J. Gumuliauskienės, praėjusiais metais lizingo būdu perkamo naujo automobilio modelio vidutinė vertė siekė daugiau kaip 20 tūkst. eurų. Naudoto automobilio – apie 10,5 tūkst. eurų, o vidutinis tokio automobilio amžius siekė 4,5 metų. Vidutinės vartojimo paskolos automobiliui įsigyti dydis siekė apie 5,5 tūkst. eurų.

Praėjusiais metais populiariausi naujų automobilių modeliai tarp banko klientų priklausė gamintojams iš Azijos šalių – tai „Toyota“, „Nissan“ ir „Kia“. Įsigydami naudotą automobilį, banko klientai dažniausiai rinkosi „Volkswagen“, „Volvo“ ir „Toyota“ markių modelius.

Be to, tarp naujų lizingu įsigyjamų automobilių dominavo kompaktinės klasės „krosoveriai“ – šie modeliai sudarė daugiau kaip pusę visų banko klientų įsigyjamų naujų automobilių. Tarp lizingu perkamų naudotų automobilių dominavo aukštesnės vidutinės klasės modeliai.

Vidutinis pirkėjo amžius – 39 metai

„Vidutinis automobilio pirkėjo, kuris dėl finansavimo kreipėsi į „Swedbank“, amžius sudaro 39 metus. Jei vartojimo paskolą automobiliui imantys klientai yra jaunesni ir jų vidutinis amžius siekia 37 metus, tai dėl automobilio lizingo kreipiasi vidutiniškai 41 m. amžiaus klientai“, – komentuoja J. Gumuliauskienė.

Remiantis banko duomenimis, vidutinės vieno automobilio pirkėjo mėnesio pajamos atskaičius mokesčius sudaro beveik 1100 eurų. Tų klientų, kurie automobiliui įsigyti renkasi vartojimo paskolą, mėnesio pajamos yra šiek tiek mažesnės ir sudaro 830 eurų į rankas. Klientų, kurie renkasi automobilius įsigyti pagal lizingo sutartį, mėnesio pajamos atskaičius mokesčius siekia daugiau kaip 1,7 tūkst. eurų. Didesniąją dalį visų automobilių (66 proc.) banko klientai linkę įsigyti be bendraskolio.