Verslas

2018.02.21 09:54

Lenkijos „Itaka“ pradeda veiklą Lietuvoje, skraidins į Turkiją ir Graikiją

BNS 2018.02.21 09:54

Didžiausia Lenkijos poilsinių kelionių organizatorė „Itaka Holdings“, pernai mėginusi įsigyti vieną didžiausių Lietuvos kelionių organizatorių „Novaturas“, pradeda savarankišką veiklą Lietuvoje ir iš Vilniaus skraidins į Turkiją ir Graikiją, kitų būsimų krypčių bendrovė kol kas neatskleidžia.

Pasak „Itaka“ viceprezidento, „Itaka Lietuvos“ valdybos pirmininko Piotro Heniczo, bendrovės plėtros galimybės Lenkijoje jau iš esmės išsemtos, o Lietuvos rinka atrodo perspektyvi.

„Galimybės plėtoti firmą Lenkijoje yra ribotos (...) Nuo 2009-ųjų iki šio sezono iš Lietuvos su „Itaka“ keliavo keliasdešimt tūkstančių lietuvių. Klientų skaičius iš Lietuvos vis auga. (...) Lietuvos rinka mums perspektyvi, dinaminė“, – antradienį Vilniuje surengtoje spaudos konferencijoje sakė P. Heniczo.

Pasak jo, bendrovė keliauti iš Vilniaus pasiūlys jau šią vasarą.

„Siūlysime išvykti iš Vilniaus. Skrisime į Kretą, Turkiją, taip pat bus galima skristi į Korfu salą, tai mėgiama lietuvių kryptis“, – tvirtino P. Heniczas.

Pagrindinis „Itaka“ partneris yra Čekijos „Travel Service“, taip pat bendrovės „Corendon“ ir „Small Planet Airlines“. Pastaroji toliau bendradarbiaus su „Itaka“ Lenkijoje.

P. Heniczas teigė, kad ketina siūlyti savo paslaugas ir kitų Baltijos šalių klientams, bet neatskleidė, į kokią rinkos dalį „Itaka“ pretenduoja Lietuvoje.

„Kitais metais pasiūlysime savo produktus Latvijos ir Estijos rinkoms, už tai bus atsakingas „Itaka Lietuvos“ biuras. Kokią rinkos dalį norėtume užimti? (...) Galime pasakyti, kad „Itaka“ norės būti sveiku sąžiningu konkurentu Lietuvos rinkoje. Nesiimsime dempingo, norime veikti profesionaliai“, – teigė P. Heniczas.

„Itaka Lietuva“ generalinis direktorius Dominikas Milowskis įsitikinęs, kad bendrovei pavyks sėkmingai konkuruoti Lietuvos rinkoje.

„Mūsų tikslas nėra kovoti kainomis. Lietuvos rinka mums įdomi ta prasme, kad yra nedidelis kelionių organizatorių skaičius. Kodėl būsime konkurencingi? Todėl, kad mūsų firma veikia viešbučių garantijomis paremtose rinkose, taigi yra labai didelė viešbučių pasiūla, nėra galimybės, kad jie būtų išparduoti“, – teigė D. Milovskis.

Lenkijos kelionių organizatorei „Itaka“ iki šiol Lietuvoje atstovavo bendrovė „Alfaturas“. Praėjusių metų pabaigoje įregistruota nauja bendrovė „Itaka Lietuva“ – iš pradžių jos vadovu ir akcininku buvo „Alfaturo“ vadovas ir akcininkas Eugenijus Rudinskas, tačiau vėliau jis akcijas perleido „Itaka Holdings“.

Turizmo departamentas praėjusią savaitę bendrovei „Itaka Lietuva“ išdavė kelionių organizatoriaus licenciją.

Pernai birželį pranešta, kad „Itaka Holdings“ iš privataus kapitalo investicijų fondo „Enterprise Investors“ bei smulkiųjų akcininkų ketina įsigyti „Novaturą“. Tačiau lapkritį „Enterprise Investors“ pranešė atsisakanti šių planų ir ketinanti „Novaturo“ akcijas kotiruoti Vilniaus ir Varšuvos vertybinių popierių biržose.

P. Heniczas antradienį pakartojo ankstesnę „Itaka“ poziciją, kad Lietuvoje pernelyg ilgai užtruko Konkurencijos tarybos sprendimo dėl sandorio laukimas.

„Sandoris jau buvo sutartas, formaliai „Itaka“ tapo „Novaturo“ savininke. Atitinkama valstybės struktūra, kuri turėjo patvirtinti sandorio eigą, labai ilgai tą procesą vykdė. (...) „Itaka“ negalėjo nieko daryti, ir tai lėmė, kad tas sandoris nepavyko. Dėl to nelaukdami tolesnio situacijos vystymosi, priėmėme sprendimą veikti Lietuvoje savarankiškai“, – teigė P. Heniczas.

„Itaka“ veiklą pradėjo 1989, šiuo metu bendrovė siūlo turistams 100 krypčių penkiuose žemynuose.

Lenkiško kapitalo kelionių organizatorius „Itaka“ yra didžiausias kelionių organizatorius Vidurio ir Rytų Europoje. Nuo 2009 metų „Itaka“ yra Lenkijos rinkos lyderis ir užima 34 proc. šalies turizmo rinkos.

Bendrovė pernai pasiekė 526 mln. eurų apyvartą, aptarnavo apie 766 tūkst. klientų. Bendrovėje dirba 850 darbuotojų. Pagrindinė jos būstinė yra Opolės mieste.

Lenkijoje veikia 175 bendrovės atstovybės, taip pat ji turi atstovybes Vilniuje, Kaliningrade, Breste, Ostravoje.