Naujienų srautas

Verslas2018.02.17 12:32

TVF vadovė perspėja apie rizikas, susijusias su JAV mokesčių reforma

ELTA 2018.02.17 12:32

Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovė Christine Lagarde perspėjo šeštadienį, esą ekonominis skatinimas, susijęs su sprendimu sumažinti mokesčius JAV, gali paskatinti spartų palūkanų normų didinimą, o tai galėtų neigiamai atsiliepti smarkiai įsiskolinusioms šalims.

Tarptautinis valiutos fondas „budriai stebės“ reformos padarinius, pareiškė Ch. Lagarde Prancūzijos radijo stočiai „France Inter“.

Ch. Lagarde pastebėjimai nuskambėjo netrukus po to, kai finansinėse rinkose prasidėjo sumaištis; rinkose nerimaujama, kad kylanti JAV infliacija paskatins Federalinį atsargų banką (FED) palūkanų normas kelti sparčiau, nei tikėtasi anksčiau.

Praėjusią savaitę kelios pagrindinės akcijų rinkos neteko maždaug 10 proc. vertės.

Pasak TVF vadovės, JAV mokesčių reforma „suveiks kaip tam tikras dabartinės ekonominės padėties skatinimas“ Jungtinėse Valstijose, kurios jau dabar „sparčiai“ auga.

„Turite savęs paklausti, ar dėl to nekils atlyginimai, ar nedidės kainos ir, savo ruožtu, infliacija, ir ar dėl to nekils rizika dėl reguliuojančios pinigų institucijų reakcijos, įskaitant ir spartesnį ar dažnesnį palūkanų normų kėlimą“, – sakė Ch. Lagarde. Tai, savo ruožtu, „atsilieptų visoms pasaulio ekonomikoms, ypač smarkai įsiskolinusioms ekonomikoms“, sakė TVF vadovė.

„Mūsų nuomone, turime būti budrūs tam, kas vyksta, ypač Jungtinėse Valstijose“, – teigė Ch. Lagarde. Tačiau ji atsisakė bet kokių palyginimų su ekonomine situacija prieš 2008 m. finansų krizę.

„Mes jokiu būdu nesame tokioje ikikrizinėje situacijoje, kaip kad buvome 2008-aisiais“, – pabrėžė ji.

JAV Kongresas praėjusių metų gruodį patvirtino didžiausią per pastaruosius 30 metų mokesčių karpymo planą Jungtinėse Valstijose. Naujasis įstatymas žymiai - nuo 35 iki 21 proc. - sumažina pelno mokestį bei modifikuoja daugelį mokestinių lengvatų. 

Sausį TVF teigė, kad JAV mokesčių reforma greičiausiai turės teigiamą trumpalaikį poveikį JAV ekonomikai, ir padidino didžiausios pasaulio ekonomikos šių metų prieaugio prognozę 0,6 proc. punkto, iki 2,5 procento.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi