Verslas

2018.02.12 13:42

Vilniaus trečioji termofikacinė elektrinė galėtų tapti komercine baze

ELTA 2018.02.12 13:42

Nepaisant to, kad šiuo metu Vilniaus trečioji termofikacinė elektrinė pasirengusi elektrą gaminti 360 megavatų galingumu, „Lietuvos energija“ neatmeta, kad elektrinę būtų galima panaudoti kaip komercinės paskirties bazę.

Pasak „Lietuvos energijos“ Kogeneracinių jėgainių projektų tarnybos direktoriaus Nerijaus Rasburskio, šiuo metu yra keli scenarijai, kaip panaudoti elektrinę, tačiau juos pirma reikia suderinti su Energetikos ministerija.

„Jei nebūtų poreikio turėti elektros energijos gamybos pajėgumų, tai yra bazė, kurioje galima planuoti komercinės paskirties objektus. Galiu atskleisti komercinę paslaptį, kad yra technologijų, kurios gali kombinuoti ličio baterijas kartu su dujų deginimo konvencine gamyba. Tai tik viena iš idėjų, kurių šiandien nenorėčiau atskleisti“, – Eltai sakė N. Rasburskis.

Anot jo, „Lietuvos energija“ pratęsė Vilniaus trečiajai termofikacinei elektrinei leidimą gaminti energiją, tačiau jei būtų nuspręsta, kad tam nėra poreikio, reikėtų pasiruošti. Pasiruošimas truktų apie vienerius metus.

ELTA primena, kad „Lietuvos energija“ pernai už 9,94 mln. eurų įsigijo neveikiančią trečiąją termofikacinę elektrinę iš Vilniaus miesto savivaldybės. „Lietuvos energija“ jau anksčiau pareiškė, kad jėgainė yra technologiškai pasenusi ir, jeigu būtų norima joje gaminti elektros energiją konkurencinga kaina, tam reikėtų papildomų investicijų.