Naujienų srautas

Verslas2018.02.12 10:33

„Oracle“ įrangos Rusijos naftininkai ir dujininkai nebeturės

Rytas Staselis, LRT.lt 2018.02.12 10:33

JAV kompanija „Oracle“, kuri, be kito verslo, yra ir viena stambiausių kompiuterių programinės įrangos tiekėja globalioms naftą ir gamtines dujas išgaunančioms kompanijoms, sumažino savo produkcijos tiekimą pirkėjams iš Rusijos. „Oracle“ skelbia, esą kompanija taip įgyvendino naujo įstatymo, priimto JAV praėjusiais metais ir numatančio sankcijas Rusijai, reikalavimus.

Kalbama apie draudimą tiekti, eksportuoti ir reeksportuoti prekes, paslaugas ir technologijas, kurios padėtų vystyti giliavandenį gręžimą, iškasenų paiešką Arkties vandenyno šelfe, taip pat skalūninių naftos ir dujų paiešką, kuri gali virsti pramoniniais projektais. Šie apribojimai taikomi suinteresuotiesiems asmenims bei kitiems žmonėms, kaip to reikalauja Direktyva Nr. 4., „Oracle“ atstovą cituoja interneto portalas „micetimes.asia“.

Tačiau šie apribojimai taikomi tiesiogiai programinei įrangai, kuri skirta užtikrinti patikimą įrangos, skirtos galimų verslovių tyrinėjimui ir gavybai iš jų, veikimą.

„micetimes.asia“ teigimu, tarp kompanijų, kurios daugiau neturės galimybės naudoti „Oracle“ įrangą, įvardijamos „Gazprom“, „Rosneft“, „LUKoil“ bei „Surgutneftegaz“ – iš viso 283 verslo struktūros.

Rusijos verslo naujienų dienraščio „Kommersant“ turimais duomenimis, apribojimai taikomi projektams, kurie pradėti vystyti 2018 m. sausio 29 d. ir vėliau. Be to, dienraščio tvirtinimu, jie taikomi ir esamų sutarčių atnaujinimui, pakeitimui ar išplėtimui.  

Kai kurie Rusijos ekspertai įtaria, kad ši data nustatyta derinant ją su sausio 29 d. paskelbtu „Putino aplinkos sąrašu“, kurį sudaro įtakingiausi Rusijos politikai (išskyrus Vladimirą Putiną), šalies administracijos bei verslo elitas.

Tačiau pranešime pastebima, kad būtiną programinę įrangą Rusijos kompanijos dar turi galimybę įsigyti ne tik JAV, bet kitose šalyse, kurios kol kas netaiko sankcijų Maskvai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi