Verslas

2018.02.09 17:15

Ūkininkams premjeras pažadėjo, kad laikrodžių nebereikės sukioti

Mantas Jokubauskas, DELFI.lt2018.02.09 17:15

Po Jonavoje vykusio visuotinio žemdirbių suvažiavimo „Ar reikia Lietuvai žemės ūkio?“ ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pažadėjo, kad tikimybė, jog laikas nebebus kaitaliojamas, yra didelė.

Maža to, šiuo klausimu jau gerokai pasistūmėta.

„Mes labai tvirtai išreiškėme poziciją, pradėjome diskusijas su kitomis Baltijos šalimis, prie mūsų prisijungė Lenkija. Tuo susidomėjo ir Skandinavijos valstybės. Manau, sprendimas, kad laiko nebereikės kaitalioti bus priimtas, tai realu“, – apie konkrečius žingsnius pasakojo S. Skvernelis.

Ministras pirmininkas sakė, kad dar lieka kitas klausimas – nuspręsti, koks laikas mums tinkamiausias.

Europos Parlamentas ketvirtadienį nusprendė kruopščiai išnagrinėti laiko kaitaliojimo problemą ir, esant būtinybei, atsisakyti sezoninio laiko.

„Pilietinės iniciatyvos rodo visuomenės susirūpinimą dėl laikrodžių sukiojimo įvedant ir atšaukiant vasaros laiką paskutinėmis kovo ir spalio mėnesių savaitėmis. Tyrimai aiškių išvadų nedavė, tačiau atkreipė dėmesį į neigiamą poveikį žmogaus sveikatai“, – nurodė Europos Parlamentas.

Parlamentas paragino Europos Komisiją kruopščiai peržiūrėti direktyvą dėl vasaros laiko ir jeigu reikės, pateikti pasiūlymą dėl jos pakeitimo. Ši rezoliucija buvo priimta, kai už ją balsavo 384, o prieš – 153 parlamento narių. Vasaros laiko atsisakymo idėją labiausiai link įgyvendinimo "stumia" Suomija, Lenkija ir Lietuva.

Sezoninio laiko kritikai pabrėžia, jog tai didelės įtakos elektros energijos taupymui neturi, tačiau neigiamai atsiliepia žmonių sveikatai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.