Naujienų srautas

Verslas2018.02.08 19:30

P. Moscovici: Graikijai nereikės ketvirtos gelbėjimo programos

ELTA 2018.02.08 19:30

Graikijai nebereikės ketvirtosios gelbėjimo programos po to, kai dabartinė programa baigsis rugpjūtį, teigia Europos Sąjungos (ES) ekonomikos ir finansų komisaras Pierre`as Moscovici. Apie tai rašo „Reuters“.

„Nebus naujos programos, nebus naujų gelbėjimo priemonių ar kažko panašaus“, – po susitikimo su Graikijos ministru pirmininku Alexiu Tsipru sakė P. Moscovici.

„Manau, kad iki birželio reikia turėti plačios apimties susitarimą dėl to, kaip užbaigsime programą bei kokių priemonių imsimės skolos nurašymo klausimu vidutiniu laikotarpiu“, – pažymėjo komisaras.

Į itin gilią ekonominę krizę įgrimzdusi Graikija Tarptautinio valiutos fondo (TVF) ir ES paramos prašė tris kartus. Paskutinė, trečioji, gelbėjimo programa pasibaigs šių metų rugpjūtį.

Anksčiau pirmadienį Graikija patvirtino išleidusi 7 metų trukmės vyriausybinę obligaciją. Tai yra pirma Graikijos valstybės siūloma obligacija nuo ekonominės krizės laikų, sako Finansų ministerija.

Šiuo metu Graikijai nėra realaus poreikio rinkti pinigus obligacijų rinkose, nes šalis iki rugpjūčio vis dar gauna gelbėjimo programos pinigus mažesnėmis palūkanomis.

Tačiau specialistai tai laiko labiau psichologiniu pasiekimu – Graikija tokiu būdu bando pademonstruoti savo ekonomikos atsigavimą bei gebėjimą stovėti ant savo kojų, pasibaigus TVF ir ES gelbėjimo programai. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi