Verslas

2018.02.06 16:12

Rinkose – nerimas, baiminantis JAV sprendimo

Panika nusirito per pasaulio finansų rinkas investuotojams išsigandus, kad Amerikos federalinis rezervas gali greičiau kelti palūkanų normą. Rekordiniai nuostoliai „Wall Street“, Azijos ir Europos biržose, bet kai kurie analitikai ramina – tai ne finansų rinkų Armagedonas, tik jų būtina korekcija, kuri gali užtrukti.

Europos biržose prekybos pradžia nežada nieko gera – Frankfurto, Paryžiaus, Londono biržų indeksai krito vidutiniškai 3,5 procento.

Rekordinių nuostolių „Wall Street“ smūgį pajutusios Azijos rinkos skaičiuoja netektis. Lydere čia tapo Tokijo birža, kurios indeksas trumpam buvo smukęs net iki 7 procentų, bet darbą baigė mažesniu – 4,7 procento kritimu.

Honkongo rinka išgyveno blogiausią dieną nuo 2015-ųjų vasaros, 5 procentų nuosmukis užsidarant, Sidnėjaus ir Singapūro biržų indeksai smuko 3 procentai. Didžiausios aukos – energetikos bendrovių akcijos, taip pat ir moderniųjų technologijų milžinai – „Google“, „Apple“. Azijos šalių ekonomika glaudžiai susijusi su Amerikos ekonomikos augimu. Azijos rinkos taip pat pelnosi dėl rekordiškai žemos Amerikos palūkanos normos.

Išsamiau – Jolantos Paškevičiūtės reportaže.