Verslas

2018.02.06 09:49

M. Lingė: prezidentė tikrai nepalaikys per ilgų ikiteisminių tyrimų

ELTA2018.02.06 09:49

Prezidentės vyriausiasis patarėjas vidaus politikai Mindaugas Lingė teigia, kad policijos pareigūnų ir prokurorų Seimui teikiamas siūlymas įtariamuosius sekti neribotą laiką atrodo nepagrįstas ir nepatogus visuomenei, laukiančiai teisingumo. 

Prezidentės vyriausiasis patarėjas pripažino, kad toks pasiūlymas, dėl kurio su Prezidentūra nebuvo visiškai diskutuota, nemaloniai nustebino.

„Tokie pasiūlymai apskritai diskredituoja ir kompromituoja visą teisėsaugos sistemą. Mūsų tikslas – labai elementariai suprantamas – yra tai, kad terminai turi trumpėti“, – sakė Prezidentės patarėjas. Anot jo, nuo tada, kai 2010 metais buvo nustatyti terminai byloms, atsirado aiškumas, davęs efektą.

„Pavyzdžiui, 2015 metais vienas tyrimas užtrukdavo 214 dienų , o 2017 metais turime beveik dvigubai trumpesnį laikotarpį – 122 kalendorines dienas“, – sakė M. Lingė ir pabrėžė, kad siūlomi pakeitimai pasuktų prasidėjusias tendencijas priešingu keliu.

M. Lingė pripažino, kad ilgesni terminai byloms yra patogūs teisėsaugai, tačiau nepatogūs žmonėms, laukiantiems teisingumo.

„Ilgesni tyrimų terminai yra sąlygos piktnaudžiauti tyrėjams, vilkinti bylą. Ilgesni terminai – tai galimybė išvengti teisingumo. Turime labai konkrečių pavyzdžių, kada sulaukus senaties yra prarandama prasmė ir nutraukiamos bylos. Buvo „Icor“ byla, kuri taip pat buvo nutraukta dėl senaties ir teisingumo nepavyko pasiekti.

„Per ilgus ikiteisminius tyrimus, per ilgus teisminius procesus mažėja adekvačios bausmės tikimybė“, – aiškino M. Lingė ir patikino, kad prezidentė tikrai nepalaikys ir, jei pasiūlymai bus priimti, vetuos tokias iniciatyvas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.