Naujienų srautas

Verslas2018.02.05 10:50

Europos Komisija tirs skirtingos kokybės maisto produktus

LRT.lt 2018.02.05 10:50

Europos Komisijos (EK) narė Vera Jourova penktadienį paskelbė, kad bendroji produktų tyrimo metodika bus baigta iki šių metų balandžio ir jau gegužę valstybės narės galės pradėti vykdyti koordinuojamą tyrimų programą. Cheminiu ir jusliniu metodais bus tiriama bendrojo krepšelio produktų, kuriais prekiaujama daugelyje valstybių narių, sudėtis.

Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, pirmuosius tyrimo rezultatus numatoma pateikti iki 2018 m. galo.

„Tęsiame savo numatytus darbus ir ketiname galiausiai užbaigti šį dvejopų kokybės standartų reikalą. Kartu dirba 16 valstybių narių. Tai rodo, jog tai anaiptol nėra vien Europos Rytų ir Vakarų skirtumo problema ir kad ją spręsime drauge. Teisinė ES vartotojų teisių reforma, rinkinys „Naujos galimybės vartotojams“, kurį ketiname pateikti balandį, įmones turėtų dar labiau atgrasyti nuo vartotojų klaidinimo. Labai daug priklauso ir nuo pačių vartotojų. Jie neturėtų pirkti produktų, kuriuos mano esant prastesnės kokybės“, – sakė V. Jourova.

Praeitų metų rugsėjį EK paskelbė ES maisto produktų ir vartotojų apsaugos teisės aktų taikymo ir jų vykdymo užtikrinimo gaires.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi