Verslas

2013.06.21 10:15

Valdantieji sutarė dėl „Sodros“ lubų įvedimo

ELTA 2013.06.21 10:15

Valdančiosios koalicijos partneriai svarsto galimybę įvesti „Sodros“ įmokų „lubas“. Tokį sprendimą priėmė penktadienio rytą posėdžiavusi Politinė taryba. Diskusijos dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatų, pavyzdžiui, mėsai bus tęsiamos vėliau.

Valdančiosios koalicijos partneriai svarsto galimybę įvesti „Sodros“ įmokų „lubas“. Tokį sprendimą priėmė penktadienio rytą posėdžiavusi Politinė taryba. Diskusijos dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatų, pavyzdžiui, mėsai bus tęsiamos vėliau.

„Dėl mokesčių yra sutarta, kad visas Vyriausybės paketas toliau bus svarstomas ir priimamas. Labai vyko didelė diskusija dėl „Sodros“ lubų. Turiu pasakyti, kad yra sutarta, jog šitas įstatymo projektas taip pat bus įregistruotas, turėtų būti jam pritarta po pateikimo, o paskui darbas turėtų tęstis kartu su socialinės apsaugos ir darbo ir finansų ministrais, skaičiuojant, koks būtų galimas poveikis viešiesiems finansams“, – sakė Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Premjero teigimu, „Sodros“ lubų įvedimu suinteresuoti verslininkai. Klausiamas, ar bus tęsiamos PVM derybos dėl lengvatų mėsai, kitiems produktams, A. Butkevičius tiksliai neatsakė.

„Mes kol kas turime tokį sutarimą, o jeigu kai kurie Seimo nariai įregistruos pataisas, aš manau, kad kartais tai gali būti ir neišvengiama. Bet sutarimas koalicijoje yra labai tvirtas: visas Vyriausybės mokestinis paketas turi būti priimtas iki sesijos pabaigos ir turi būti labai aiški diskusija toliau pratęsiama po pateikimo pritarus dėl „Sodros“ lubų“, – užtikrino Vyriausybės vadovas.

Pasak Darbo partijos (leiboristų) pirmininko Vytauto Gapšio, kitą savaitę Seimui numatoma pateikti „darbiečių“ siūlymą, pagal kurį „Sodros“ lubos siekia nuo 5 tūkst. litų. Jo vertinimu, šis pasiūlymas yra itin svarbus konkurencingumo didinimui, jaunų specialistų pritraukimui.

„Konkrečiai esame sutarę, kad projekto pateikimas daromas ir tam, kad būtų galima toliau eiti, turime padaryti kitą svarbų etapą, t. y. sutarėme, kad kitą savaitę sėda finansų, socialinės apsaugos ir darbo ministrai ir, jeigu reikia, politikai, kad galėtume pasiekti konsensusą ir dirbti toliau su šitais projektais“, – sakė Darbo partijos (leiboristų) vadovas.

V. Gapšio teigimu, dėl PVM lengvatų mėsai, vaisiams ir daržovėms bus sprendžiama vėliau, o, jei dėl „Sodros“ lubų neapsispręs, kaip žadėta, iki liepos 1 d., mokestiniai įstatymai galės būti priimami su biudžetu.

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas Rolandas Paksas sakė asmeniškai nesąs „Sodros“ lubų šalininkas – esą tai neduos jokios naudos. Jo vertinimu, svarbiau yra minimalaus mėnesinio atlyginimo kėlimas arba neapmokestinamojo minimumo didinimas. R. Paksas tikisi, kad ateityje Lietuvoje bus progresiniai mokesčiai.