Verslas

2018.01.31 17:05

„Siemens“ vadovas protestuojantiems darbuotojams: atleidimai neišvengiami

ELTA 2018.01.31 17:05

„Siemens“ generalinis direktorius Joe Kaeseris, kalbėdamas prieš metinį įmonės akcininkų susirinkimą, apgynė planus naikinti darbo vietas, vadindamas šią priemonę neišvengiama.

Vokietijos technologijų milžinė planuoja panaikinti tūkstančius darbo vietų įmonės energetikos bei dujų verslo sektoriuje ir uždaryti dalį gamyklų. „Siemens“ savo sprendimą teisina itin sparčiai besikeičiančia energetikos rinka, kuri vis labiau žengia atsinaujinančių šaltinių link.

Remdamasis silpnais pirmojo ketvirčio rezultatais, J. Kaeseris pareiškė, kad tokios priemonės tampa „dar aktualesnės“.

Bendrovės vadovas pristatė galimą planą „B“ dėl gamybos įmonės Giorlico mieste, pasienyje su Lenkija, siūlydamas, kad gamykla galėtų veikti savarankiškai, bet kartu toliau būti kuruojama „Siemens“. 

Darbuotojai trečiadienį surengė protestus prie olimpinės arenos Miunchene, kur vyksta akcininkų susirinkimas. „IG Metall“ profsąjungos duomenimis, demonstracijoje dalyvaus apie 300 darbuotojų.

Reaguodamas į protestus, J. Kaeseris pareiškė, kad tvirtinimai, esą bendrovės gamyklos Giorlico ir kai kuriose kitose Vokietijos vietovėse gali būti pelningos yra „mitas iš senų laikų“.