Verslas

2018.01.31 16:12

S. Skvernelis: Nacionalinio stadiono konkurse gali būti ir vienas dalyvis

BNS 2018.01.31 16:12

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad Nacionalinio stadiono komplekso koncesijos konkurse gali dalyvauti ir vienas rangovas, o pagrindinis siekis – galiausiai turėti pastatytą stadioną.

„Visada yra blogai, kai pasirinkimas yra iš vieno, bet turime vertinti, ar įstatymas leidžia tą daryti. Jei įstatymas leidžia padaryti, ta kandidatūra, kad ir vienintelė, ji turi būti įvertinta“, – paklaustas, kaip vertina, kad Nacionalinio stadiono konkurse liko vienintelis dalyvis, žurnalistams trečiadienį vyriausybėje teigė ministras pirmininkas.

Konkurso komisija trečiadienį nusprendė derybas toliau tęsti su vieninteliu likusiu jo dalyviu – koncerno „Icor“ valdoma inžinerinių produktų ir sprendimų bendrove „Axis Industries“ bei jos partneriais. Kito konkurso dalyvio bendrovės „Vilniaus nacionalinis stadionas“ pasiūlymas buvo atmestas, nes įmonė jį pateikė ne per informacinę viešųjų pirkimų sistemą, kaip to reikalavo konkurso sąlygos, o užklijuotame voke.

„Šitas projektas yra ypatingai svarbus ir keista kalbant apie tokio masto objektus ir investicijas, kada antras potencialus dalyvis tiesiog pora minučių pavėlavo patekti, tai darė paskutinę dieną. Manau, kad rimtas investuotojas, kuris ketina dalyvauti tokiame projekte, tikrai nelaukia paskutinės minutės“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Anot jo, iš Vilniaus savivaldybės ir Kūno kultūros ir sporto departamento atstovų sudaryta konkurso komisija turi užtikrinti dalyvių pasiūlymo vertinimo skaidrumą.

„Vis tiek norisi visiems vilniečiams ir daugumai Lietuvos žmonių, kad galiausiai būtų tas projektas sėkmingai įgyvendintas“, – sakė premjeras.

„Axis Industries“ vizualizacija

„Axis Industries“ nacionalinio stadiono kompleksą Vilniuje, šalia prekybos centro „Akropolis“ siūlo pastatyti už 79,9 mln. eurų. Įmonė projektą ketina įgyvendinti su bendrovėmis „Venetus Capital“, „Kauno arena“ ir architektų bendrovėmis „Populous“ bei „Cloud architektai“.

„Axis Industries“ toliau turės pateikti detalizuotą stadiono urbanistinį ir architektūrinį sprendinį, finansinės veiklos modelį ir komercinės veiklos verslo planą. Šis pasiūlymas bus vertinamas iki birželio vidurio, vėliau prasidės oficialios derybos su potencialiu stadiono statytoju. 25 metų trukmės koncesijos sutarties pasirašymas numatytas 2019 metų vasarą.