Verslas

2018.01.31 12:48

„Nord Stream 2“ leista tiesti dujotekį Vokietijos teritoriniuose vandenyse

ELTA2018.01.31 12:48

Kompanija „Nord Stream 2“ AG trečiadienį gavo leidimą „Nord Stream 2“ dujotekio statybai ir eksploatacijai Vokietijos teritoriniuose vandenyse ir pakrantės teritorijoje Lubmine, šalia Greifsvaldo. Štralzundo kasybos tarnyba oficialiai pritarė šiai 55 km ilgio dujotekio atkarpai.

„Šis leidimas yra svarbus žingsnis kompleksiniame viso projekto leidimų gavimo procese. „Nord Stream 2“ suvokia savo atsakomybę už jautrios ekosistemos išsaugojimą ir atsižvelgia į visus aplinkosauginius ypatumus projekto planavimo stadijoje. Be to, mes kreipiame dėmesį ir į kitų suinteresuotų šalių, tokių kaip laivybos ar turizmo industrijų, interesus“, – sako „Nord Stream 2“ leidimų gavimo vadovas Vokietijoje Jensas Lange.

Praėjusių metų lapkričio pradžioje „Nord Stream 2“ AG gavo Štralzundo kasybos tarnybos pritarimą „Nord Stream 2“ dujotekio kasybos darbams Vokietijos žemyniniame šelfe (Vokietijos išskirtinės ekonominės zonos atitikmuo, IEZ). Tai yra būtina išankstinė sąlyga Valstybinei jūrų ir hidrografijos agentūrai (BSH) išduoti leidimą Vokietijos IEZ, kuris planuojamas gauti pirmą šių metų ketvirtį.

Nacionalinės leidimų išdavimo procedūros kitose keturiose dujotekio maršruto šalyse – Rusijoje, Suomijoje, Švedijoje ir Danijoje – vyksta pagal planą. „Nord Stream 2“ įgyvendino visus reikalavimus ir tikisi, kad leidimai bus išduoti laiku iki suplanuotos dujotekio statybos pradžios 2018 m.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.