Verslas

2018.01.31 15:54

Vilniaus savivaldybė apsisprendė: Nacionalinio stadiono konkurse lieka vienas dalyvis

ELTA2018.01.31 15:54

Vilniaus savivaldybė oficialiai apsisprendė, kad nacionalinio stadiono konkurse lieka tik koncerno „Icor“ valdomos bendrovės „Axis Industries“ pasiūlymas. Kita dalyvė – įmonė Vilniaus nacionalinis stadionas – iš konkurso šalinama. 

Vilniaus nacionalinio stadiono vadovas ir akcininkas Renatas Načajus naujienų agentūrai ELTA teigia, kad komisijos sprendimą skųs.

„Manome, kad turinys yra svarbiau už formą. Dabar pagal procedūras teiksime pretenziją komisijai dėl jos sprendimo, jeigu gausime neigiamą atsakymą, kreipsimės į teismą“, – Eltai sakė R. Načajus.

Konkurse palikti tik vieną dalyvį trečiadienį nusprendė konkurso komisija, sudaryta iš savivaldybės administracijos, Kūno kultūros ir sporto departamento, Vidaus reikalų ministerijos atstovų, „Investuok Lietuvoje“ ir Centrinės projektų valdymo agentūros ekspertų.

Vilniaus nacionalinis stadionas pasiūlymą pateikė ne elektroniniu būdu, o užklijuotame voke, nors taisyklės tai draudžia.

„Savivaldybė tai aptarė tiek su projekto partneriais, tiek konsultantais, ir visi jie laikosi nuomonės, kad antrasis konkurso dalyvis – Vilniaus nacionalinis stadionas – pažeidė konkurso sąlygas ir negali keliauti į kitą konkurso etapą. Pirkimo sąlygose yra nustatyta, kad preliminaraus pasiūlymo negalima pateikti kitomis techninėmis priemonėmis nei per Centrinę viešųjų pirkimų informacinę sistemą“, – teigiama pranešime.

R. Načajaus teigimu, Vilniaus nacionalinis stadionas sąlygas pažeidė dėl to, kad sistema neveikė, todėl nebuvo įmanoma pateikti pasiūlymo elektronine forma. Tačiau tai, jo nuomone, neturėtų trukdyti toliau dalyvauti konkurse.

Savivaldybė savo pranešime taip pat skelbia, kad laikosi nuomonės, jog Vilniaus nacionalinio stadiono pasiūlymas buvo pateiktas, tačiau „darbo grupę konsultuojantys Centrinės projektų valdymo agentūros ekspertai, taip pat Viešųjų pirkimų tarnyba pateikė kitokią nuomonę.

„Axis Industries“ konsorciumą sudaro „Venetus Capital“ ir „Kauno arena“, bendradarbiaujančios su tarptautine architektų kompanija „Populous“ ir lietuviais „Cloud architektai“.

„Pagrindinis mūsų uždavinys – užtikrinti, kad milžiniškos sporto ir socialinės infrastruktūros projektas būtų tvarus, gyvybingas ir veikiantis, orientuotas į kokybiškas paslaugas. Siekiame, kad neliktų ateičiai užprogramuotų problemų“, – sakė„Axis Industries“ konsorciumo atstovas Julius Dovidonis.

Po komisijos vertinimo, „Axis Industries“ kviečiama dalyvauti kitame etape, kurio metu turės parengti ir pateikti jau išsamius projekto pasiūlymus: Daugiafunkcio komplekso detalizuotą urbanistinį ir architektūrinį sprendinį, finansinės veiklos modelį ir komercinės veiklos verslo planą. Šis pasiūlymas bus vertinamas iki birželio vidurio, vėliau prasidės oficialios derybos su potencialiu stadiono statytoju.

Koncesijos sutarties pasirašymas, įvykus deryboms ir parengus paraišką ES finansavimui gauti, numatytas 2019 metų vasarą.

Stadionas turi būti pastatytas Šeškinėje, šalia prekybos centro „Akropolis“.

Anot „Axis Industries“, po nebaigtų statybų likę betoniniai stadiono griaučiai statybas apsunkins.

Planuojama, kad komplekse bus įrengtas ne mažiau 15 tūkst. vietų stadionas, sporto muziejus. Komplekse atsiras 300 vietų vaikų darželis, ne mažiau kaip 3 futbolo aikštelės, lengvosios atletikos stadionas, sporto salės, kultūros ir ugdymo veiklų centas, biblioteka.

„Axis Industries“ stadiono kompleksą pasiūlė pastatyti už 79,9 mln. eurų, o Vilniaus nacionalinis stadionas – už 77,9 mln. eurų. Laimėtojas 25 metus turėtų valdyti stadiono kompleksą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt