Naujienų srautas

Verslas2018.01.31 09:09

Lenkijos parduotuvių savininkai rado būdų, kaip apeiti draudimą prekiauti sekmadieniais

15min.lt 2018.01.31 09:09

Lenkijos prekybos centrai ir parduotuvės pradėjo rengtis naujam valdžios sprendimui. Jau nuo kovo 1 dienos įsigalioja draudimas dirbti parduotuvėms sekmadieniais. Tiesa, šiais metais prekyba bus draudžiama du sekmadienius per mėnesį, tačiau vėliau išimtys išnyks.

Antradienį Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda įstatymą, kuris galutinai įteisino ribojimus. „Tačiau pats įstatymas yra skylėtas, todėl dauguma prekybos tinklų ir parduotuvių gali nesunkiai apeiti draudimus“, – rašo žurnalo „Newsweek“ lenkiška versija.

Įstatyme parašyta, kad sekmadieniais draudžiama prekyba, kai prekės yra keičiamos į pinigus. Verslininkai mano, kad draudimą galima apeiti su dovanų kortelėmis arba kuponais. Didieji tinklai Lenkijoje, panašiai kaip ir Lietuvoje, prekiauja dovanų kortelėmis, kurias iš anksto įsigijus arba gavus dovanų galima atsiskaityti už prekes ar paslaugas. Tai – vienas iš variantų, kurį svarsto prekybininkai. Be to, sekmadieniais galės dirbti parduotuvės, aptarnaujančios keleivius stotyse. Yra ir daugiau išimčių. Pavyzdžiui, draudimas dirbti sekmadienį negalios prieš Kalėdas ir Velykas.

Tačiau tie prekybos tinklai, kurie neras būdų apeiti naują tvarką, turės prisitaikyti. Ir tam jau rengiasi. Pavyzdžiui, lietuvių pirkėjų pamėgtose „Biedronka“ parduotuvėse keisis darbo laikas – jis bus pailgintas iki 22 valandos. Vadovybė taip pat planuoja pailginti darbo valandas darbuotojams – atsiras naktinė pamaina iš sekmadienio į pirmadienį, pavyzdžiui, nuo vidurnakčio. Nuo šio laiko niekas nedraudžia tęsti prekybą, taigi pardavėjai gali lentynose išrikiuoti naujas prekes, taip pat iškepti duoną ryto prekybai. „Newsweek“ rašo, kad analogiškus pokyčius planuoja ir kiti stambūs prekybos tinklai.

Be to, Lenkijos degalinės taip pat rengiasi pokyčiams. Pavyzdžiui, „Orlen“ degalinių tinklas išplėtė prekių asortimentą, taigi degalinėse atsirado daugiau maisto produktų, taip pat kosmetikos, avalynės, bižuterijos ir netgi technikos.

Primename, kad Lenkijos Seimas priėmė įstatymą, draudžiantį prekybą sekmadieniais. Nauja tvarka įsigalios kovo 1 dieną. Tiesa, 2018 metais dar bus galima dirbti du sekmadienius per mėnesį, 2019 metais – jau tik vieną, o nuo 2020-ųjų – ne daugiau kaip septynis sekmadienius per metus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi