Verslas

2018.01.27 11:03

„Bombardier“ laimėjo prieš „Boeing“

Kanadiečių lėktuvų gamintojas „Bombardier“ švenčia pergalę prieš amerikiečių „Boeing“ po to, kai Jungtinių Amerikos Valstijų Tarptautinės prekybos komisija nusprendė pasipriešinti Prekybos departamentui ir atšaukė beveik 300 procentų siekiančius baudžiamuosius tarifus Kanados gamintojui, įvestus atsakant už esą nesąžiningą Kanados vyriausybės pagalbą. Tiesa, sulaukęs komisijos argumentų „Boeing“ žada skųsti sprendimą Amerikos teismuose.

Visi keturi Tarptautinės prekybos komisijos nariai pareiškė, kad nemano, jog kanadiečių lėktuvų gamintojas kaip nors sukčiavo prieš Jungtinių Valstijų gamintoją. Todėl pagal vietos tvarką prezidento Donaldo Trumpo Prekybos departamentas turės atšaukti gamintojui „Boeing“ saugoti įvestus beveik 300 procentų tarifus.

Jų administracija griebėsi įžvelgdama nesąžiningas Kanados vyriausybės subsidijas bendrovei „Bombardier“, užsimojusiai Amerikos rinkai pristatyti 75-is C serijos lėktuvus, galinčius skraidinti iki 150 žmonių.

Nors „Bombardier“ tikino, kad negali būti jokios kalbos apie žalą, nes „Boeing“ nesiūlo panašaus dydžio lėktuvų, tačiau amerikiečių bendrovei ir dabar atrodo, kad jos valstybės pareigūnai nesupranta – „Bombardier“ lėktuvų kaina dirbtinai numušta ir kenkia „Boeing“.

Kanados vyriausybė, „Bombardier“ ir lėktuvus Šiaurės Airijoje gaminantys darbuotojai Amerikos sprendimu atšaukti baudžiamuosius tarifus džiaugiasi.

„Labai džiaugiamės dėl šios nakties sprendimo. Tikime, kad sprendimas padarytas nepriklausomai. Akivaizdu, kad nerimo dėl Amerikos administracijos toliau turime daug. Tačiau dabar yra, kaip yra“, – sakė „Bombardier“ darbuotojų sąjungos atstovas Davy Thomsonas.

Tarptautinės prekybos komisija sprendimą dėl lėktuvų priėmė platesnių Amerikos ir Kanados ginčų dėl prekybos kontekste. Prezidento D. Trumpo administracija siekia persiderėti dėl abi šalis ir dar Meksiką jungiančios Šiaurės Amerikos laisvos prekybos sutarties sąlygų. Dėl kilusios įtampos pernai Kanada netgi atšaukė planus pirkti aštuoniolika „Super Hornet“ karo lėktuvų, kuriuos gamina „Boeing“.