Naujienų srautas

Verslas2018.01.26 11:07

JK įgis teisę sudaryti prekybinius susitarimus iškart po „Brexit“

ELTA 2018.01.26 11:07

Jungtinė Karalystė įgis teisę sudaryti ir pasirašyti prekybinius susitarimus su kitomis šalimis iškart po oficialaus pasitraukimo iš Europos Sąjungos 2019 m. kovą, tačiau jie negalės įsigalioti, kol nepasibaigs dvejų metų pereinamasis laikotarpis. Tai penktadienį turėtų paskelbti britų „Brexit“ sekretorius Davidas Davisas, kai kalbės Midlsbro mieste, esančiame šiaurės rytų Anglijoje, jo kalbos ištraukas skelbia BBC.

„Žinoma, mes laikysimės ES muitų sąjungos normų per pereinamąjį laikotarpį. Tačiau dalyvavimas Muitų sąjungoje neturėtų trukdyti vykdyti oficialias derybas ir pasirašyti prekybos sutartis. Nors, žinoma, jos neįsigalios anksčiau, nei pasibaigs pereinamasis laikotarpis“, – teigiama D. Daviso kalbos tekste.

Derybos tarp Londono ir Briuselio dėl „Brexit“ sąlygų turėtų trukti iki 2018 m. lapkričio, tada abi šalys turės pusę metų pasiektiems susitarimams ratifikuoti nacionaliniuose parlamentuose. Pats „Brexit“ turi būti įgyvendintas iki 2019 m. kovo 29 d., nuo tada įsigalios dvejų metų pereinamasis laikotarpis. Šis laikotarpis, per kurį šalis veiks pagal ES taisykles, bet jau oficialiai nepriklausydama Bendrijai, būtinas tam, kad verslas ir vyriausybinės institucijos galėtų pasirengti naujajam JK ir ES santykių etapui.

„Būdama nepriklausoma šalis, kuri jau nebebus ES narė, Jungtinė Karalystė vėl formuos savo pačios prekybos politiką, – pažymima kalbos tekste. – Pirmą kartą per daugiau nei 40 metų galėsime pasitraukti į šalį ir pasirašyti naujas prekybos sutartis su senais draugais ir naujais sąjungininkais iš viso pasaulio“.

Kaip savo pagrindinius partnerius besivystančiose Azijos rinkose ir JAV žemynuose D. Davisas įvardino Kiniją ir Braziliją.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi