Verslas

2018.01.26 10:09

Davose D. Trumpą korporacijų vadovai pasveikino mažinant mokesčius

Paskutinę Pasaulio ekonomikos forumo dieną į susirinkusiuosius Davose kreipsis Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas. Amerikos vadovo anksčiau ne kartą pabrėžtas ekonominis protekcionizmas, anot stebėtojų, gali neatspindėti bendros forumo nuotaikos.

Prieš keletą dienų D. Trumpas „Twitter“ tinkle rašė, kad Davose pasauliui ketina parodyti, kokia Amerika didinga ir pabrėžti gerus savo šalies ekonominius rezultatus. Didelių diskusijų, spėjama, turėtų sulaukti ir vienu pagrindinių D. Trumpo praėjusių metų pasiekimų laikoma mokesčių reforma, po kurios Jungtinės Valstijos turėtų tapti patrauklesnės užsienio investicijoms ir skatintų sugrįžti amerikietiškas bendroves.

Visgi D. Trumpas Davose susirinkusių už laisvąją prekybą pasisakančių korporacijų vadovų ir politinių lyderių pirmiausia gali būti sutiktas kaip protekcionistas, savo politinius ir ekonominius tikslus apibrėžiantis šūkiu „Amerika pirmiausia“. Dėl to prezidento kalba, neatmetama, gali būti kontrastinga šią savaitę skambėjusiems Vokietijos, Prancūzijos, Kanados ir Indijos vadovų pareiškimams, kuriuose tarptautinė bendruomenė raginama išlikti atvira ir globalias problemas spręsti kartu.

AFP/Scanpix nuotr.

Ketvirtadienį Davose didžiųjų Europos korporacijų vadovai pasveikino JAV prezidentą priėmus mokesčių reformas.

Per vakarienę Davose D. Trumpas susitiko su daugiau nei tuzinu Europos tarptautinių bendrovių vadovų, tarp jų – Vokietijos technologijų grupės „Siemens“, Šveicarijos maisto milžinės „Nestle“ ir Prancūzijos naftos ir dujų gamintojos „Total“ generaliniais direktoriais.

„Sveikinimai priėmus mokesčių reformą“, – D. Trumpą pasveikino „Siemens“ prezidentas Joe Kaeseris, pridurdamas, kad toks politinis sprendimas pastūmėjo jo bendrovę kurti dujų turbinas Jungtinėse Valstijose.

„Total“ vadovas Patrickas Pouyanne sakė, kad jo bendrovė kasmet investuoja vidutiniškai 1 mlrd. dolerių į Jungtines Valstijas.

„Jums įvedus mokesčių reformą, mes investuosime daugiau“, – paskelbė jis.

D. Trumpo pastangos liberalizuoti ekonomiką – taip pat „gera žinia“, sakė Eldaras Satre`as, Norvegijos valstybinės bendrovės „Statoil“ vadovas.

Billas McDermottas , vadovaujantis Vokietijoje įsikūrusiai programinės įrangos sunkiasvorei SAP, pasveikino D. Trumpą su „tuo impulsu, kurį suteikėte pasaulio ekonomikai“.

Pagal naują mokesčių įstatymą numatoma įmonių pelno mokestį sumažinti nuo 35 iki 21 procento ir sumažinti mokesčius gyventojams visose pajamų grupėse.

Nemažai Europos korporacijų vadovų yra įdarbinę dešimtis tūkstančių darbuotojų Jungtinėse Valstijose.

„Milijardai ir milijardai dolerių plaukia į JAV“, – sakė D. Trumpas.