Verslas

2018.01.24 09:58

Siūloma nutraukti dujų saugyklos Lietuvoje projektą

ELTA2018.01.24 09:58

Energetikos ministerija siūlo atsisakyti maždaug 300 mln. eurų vertės Syderių požeminės dujų saugyklos projekto, mat juo nesusidomėjo Lenkijos bendrovės, be to, yra galimybė dujas saugoti Latvijoje. Vyriausybė dėl siūlymo apsispręs trečiadienį.

Ministerijos parengtame nutarimo projekte siūloma stabdyti projektą, taip pat siūloma, kad „Lietuvos energijos gamyba“ ministerijai neatlygintinai perduotų projektą. Be to, rekomenduojama išardyti gręžinį, kuris buvo naudojamas, tiriant Syderių tinkamumą saugyklai.

Nutarimo projekte nurodoma, kad Syderių saugyklos idėjos atsisakoma, nes 2015 metais Lenkijos energetikos bendrovės „PGNiG“ ir „Gaz-System“ nesusidomėjo projektu. Be to, jis nepateko į Europos Sąjungos bendrojo intereso projektų sąrašą.

Ministerija taip pat atkreipia dėmesį, kad Lietuvoje sumažėjo gamtinių dujų vartojimo poreikis, atsirado galimybė pasinaudoti Latvijos Inčukalnio dujų saugykla, todėl saugyklos Lietuvoje nebereikia.

Anksčiau skaičiuota, kad Syderių saugykla iš viso gali kainuoti apie 300 mln. eurų. Iš jų apie 170 mln. eurų kainuoja pačios saugyklos įrengimas, dar daugiau nei 100 mln. eurų kainuotų dujos, būtinos saugyklos veiklai.