Verslas

2018.01.20 11:00

Kai venomis teka benzinas: automobilių versle daugėja moterų

Automobilių industrija moterims niekada nebuvo svetinga. Tačiau pačioms atkakliausioms pavyksta sulaužyti įsisenėjusius stereotipus ir įrodyti, kad skirstymas į moteriškas ir vyriškas profesijas – atgyvena. 

Automobilių versle  moterys pamažu išsikovoja lygybę. Nors moteris vis dar dažnai išvysime kaip gražų priedą automobilių parodose, tačiau jų daugėja ir prie tarptautinių automobilių kompanijų vairo.

Automobilių vertinimo ekspertė Michelle Krebs prisipažįsta, kad ilgai jautėsi atvykusi į nesvetingą „berniukų klubą“.

„Labiausiai man įsiminė laiškas, kurį gavau po vieno automobilio vertinimo. Net neprisimenu, koks tai buvo automobilis. Vyras iš Teksaso laiške man rašė, kad automobilių vertinimas – ne moterų reikalas, jos turėtų likti virtuvėje ir kepti sausainius“, – pasakoja automobilių vertinimo ekspertė

Ekspertė džiaugiasi, kad automobilių kompanijose moterų daugėja, tačiau pastebi, kad joms tenka sugaišti daug laiko, kol įrodo savo vertę.

„Mes jau labai daug pasiekėme. Bet mums reikia siekti dar daugiau. Tokios kompanijos kaip „General Motors“, skirdamos savo vadovėmis moteris, labai padeda, kitos kompanijos turėtų sekti jų pavyzdžiu“, – teigia M. Krebs.

Kai prieš tris dešimtmečius ekspertė pirko automobilį, jai liepė atsivesti vyrą. Šiandien jos kompetencija neabejojantys kolegos juokauja, kad jos venomis vietoj kraujo teka benzinas.

Daugiau apie tai – Julijos Petrošiūtės reportaže.