Verslas

2018.01.18 14:57

Darbuotojai galės prašyti akcijų: gali tikėtis ir dalies pelno

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.01.18 14:57

Darbuotojai nuo šiol gali tapti įmonės, kurioje dirba, akcininkais. Jiems reikia darbdaviui įteikti prašymą gauti bendrovės akcijų ir prašymas privalės būti svarstomas, jei to reikalaus ne mažiau nei trečdalis darbuotojų.

Iki šiol tik pavienės, dažniau – užsienio kapitalo bendrovės, suteikdavo savo darbuotojams akcijų. Ši priemonė, pasak darbdavių, skatina darbuotojo lojalumą, dar stipriau įtraukia jį į įmonės gerovės kūrimą.

Žemės ūkio produkciją auginanti, gaminanti ir platinanti bendrovė „Auga“ taip sako atsidėkojusi darbuotojams, kurie prisidėjo prie įmonės augimo.

„Akcijų dovanojimas nepririša žmogaus prie įmonės, tačiau žmogus labiau identifikuojasi su įmonės sėkme ir rezultatais – jam ne vis vien, koks bus rezultatas“, – mano įmonės valdybos pirmininkas Kęstutis Juščius.

Iki šiol darbdavys įmonės akcijų darbuotojui galėjo suteikti tik atlygintinai ir tik išleidus naują akcijų emisiją, tačiau nuo šių metų jų suteikti galima ir nemokamai. Norą būti akcininkais galės pareikšti ir patys darbuotojai, bet ne mažiau kaip trečdalis jų.

Darbuotojai, gavę akcijų, kartu įgytų teisę dalyvauti įmonės visuotiniame susirinkime priimant sprendimus, taip pat gali tikėtis dalies įmonės pelno. Tiesa, įstatymas iki trejų metų numato galimybę darbuotojams apriboti teisę parduoti akcijas, taip pat gali būti nuostata, kad darbuotojas išeidamas iš darbo akcijas galės perleisti tik įmonėje dirbantiems kolegoms.

Daugiau – Tomo Kavaliausko reportaže.

Populiariausi

Lauko kavinė

Verslas

2020.09.18 10:36

Veryga: keičiama kaukių dėvėjimo tvarka restoranuose – laukti maisto su kauke nereikės kitų atlaisvinimų ar suvaržymų viešojo maitinimo įstaigoms neplanuoja; atnaujinta 12.36

Lietuvos–Baltarusijos pasienis

Verslas

2020.09.18 07:03

Pasienyje prie Medininkų – padidėjęs vilkikų srautas, Klaipėdos uosto veikloje pokyčių nėra Lenkija sako, kad siena su Baltarusija lieka atvira; atnaujinta 12.26

12