Verslas

2015.09.08 13:45

Ministerija primena: per vasarą reikia apsispręsti, kaip kaupsite pensiją

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) primena, kad nuo balandžio 1-osios startavo periodas, per kurį žmonės turės apsispręsti, kaip kaups pensijai ateityje. Gyventojai tai turi padaryti iki rugsėjo 1-osios.  

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) primena, kad nuo balandžio 1-osios startavo periodas, per kurį žmonės turės apsispręsti, kaip kaups pensijai ateityje. Gyventojai tai turi padaryti iki rugsėjo 1-osios.

Šių metų pradžioje įsigaliojus Pensijų kaupimo įstatymo pataisoms, gyventojai, kurie dalyvauja pensijų kaupimo sistemoje (pasirašė sutartis iki 2013-ųjų), nuo balandžio 1 d. iki rugsėjo 1 d. turi apsispręsti, ar jiems grįžti į „Sodrą“, ar toliau kaupti privačiuose pensijų fonduose ankstesnėmis sąlygomis, ar tęsti kaupimą papildomai primokant savo lėšomis ir gaunant papildomą įmoką iš valstybės biudžeto.

Iš visų aktyvių pensijų kaupimo dalyvių, kurių yra beveik 1 mln. 83 tūkst., kol kas 120,3 tūkst. pasirinko kaupimo tęsimą papildomai primokant savo lėšomis ir gaunant papildomą įmoką iš valstybės biudžeto, 4 tūkst. nusprendė grįžti į „Sodrą“. Likusieji 940 tūkst. gyventojų kol kas sprendimo dėl jiems priimtino kaupimo varianto nepriėmė.

Jei iki rugsėjo mėnesio šie žmonės nepasirinks jokio varianto, pensijų kaupime jie liks dalyvauti ankstesnėmis sąlygomis, t.y. bus pervedama tik nustatyta „Sodros“ įmoka.

„Apsispręsti liko vos du su trupučiu mėnesio, tad labai skatiname visus domėtis, konsultuotis ir priimti sprendimą dėl pensijos kaupimo ateityje. Kadangi nėra vieno universalaus ar teisingo sprendimo visiems, žmonės turi labai atsakingai įsivertinti kiekvieną galimą alternatyvą ir priimti jo situaciją geriausiai atitinkantį sprendimą“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Įvertinti konkretaus žmogaus situaciją gali padėti ir speciali skaičiuoklė, kuri nors ir neparodys tikslios pensijos ateityje, tačiau leis įsivertinti tendencijas kokios pensijos galima tikėtis pasirinkus vieną iš trijų variantų.

Šis įrankis, atsižvelgiant į įvestą žmogaus amžių, lytį, gaunamas pajamas, darbo stažą, dalyvavimą privačiame kaupime, preliminariai įvertins, kokią pensiją žmogus gautų ateityje, jei iki pensijos dirbtų tokiomis pat sąlygomis kaip nurodė.

Skaičiuoklė sukurta taip, kad parodytų tikėtiną pensijos dydį šiandienos kainomis ir pinigų verte, kad žmogus galėtų palyginti su dabartiniais atlyginimais.

Šią skaičiuoklę rengė ir tarpusavyje derino Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Lietuvos bankas,  pensijų kaupimo bendroves vienijančios asociacijos.

Visa detalesnė informacija apie pensijų sistemos pertvarką, galimus pasirinkimo būdus ir skaičiuoklė paskelbta www.pensijusistema.lt.