Verslas

2018.01.17 13:22

Už uždarų teismo durų „MG Baltic“ bylinėjasi su VMI dėl milijonų eurų

Trečiadienį Vilniaus apygardos administraciniame teisme nagrinėjama koncerno „MG Baltic“ ir Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) byla.

Koncernui atstovauja Inga Žemkauskienė, Marius Žėba ir Mindaugas Palijanskas.

Teisėjų kolegiją sudaro Rūta Miliuvienė, Jolanta Malijauskienė, Henrikas Sadauskas.

Koncernas „MG Baltic“ skundžia VMI sprendimą.

I. Žemkauskienė iš karto teismo paprašė vykdyti uždarą posėdį. Ji motyvavo tuo, kad esą byloje daug asmens duomenų.

VMI atstovai neprieštaravo, kad posėdis būtų uždaras.

Sprendžiant iš koncerno advokatės pasisakymo, verslas nesutinka su VMI sprendimu apmokestinti iš akcijų pardavimo gautas pajamas.

Posėdyje kalbėta apie 30 mln. Lt (beveik 8,7 mln. Eur) vertės sandorį.

Pasitarę teisėjai nusprendė, skelbti uždarą posėdį neva siekiant apsaugoti asmens duomenis ir komercines paslaptis.

Nei koncerno, nei VMI atstovai kol kas DELFI nekomentavo, dėl ko konkrečiai yra ši byla.

Kitoje byloje, kuri taip pat sprendžiama trečiadienį, VMI sprendimą skundžia ir koncerno prezidentas Darius Mockus, taip pat jo žmona Ina Mockienė.

Praėjusių metų rugpjūtį viešai skelbta, kad vienas turtingiausių Lietuvos verslininkų ir jo koncernas ginčijo VMI sprendimą apmokestinti už iki 1999 m. įsigytas ir 2013 m. parduotas akcijas.

Praėjusiais metais kilus skandalui dėl tuometinio VMI viršininko Dainoro Bradausko ir buvusio koncerno viceprezidento Raimondo Kurlianskio neaiškių ryšių, inspekcija iš naujo pradėjo „MG Baltic“ įmonių mokestinį patikrinimą.

Praėjusių metų rugpjūtį naujoji VMI viršininkė Edita Janušienė yra sakiusi, kad siekia daugiau institucijos skaidrumo. Be to, ji sakė tikisi, kad išvados dėl „MG Baltic“ ir „Vilniaus prekybos“ atnaujintų mokestinių patikrinimų bus dar 2017 m. Vis dėlto jokių išvadų kol kas nėra.

Koncernas „MG Baltic“ yra pažadėjęs 1 mln. Eur tam arba tiems asmenims, kurie iki vasario 18 d. ras ir Lietuvos valstybei perduos Nepriklausomybės akto originalą.