Verslas

2018.01.17 15:30

„Dzūkijos vandenų“ vadovas įtariamas piktnaudžiavimu

BNS2018.01.17 15:30

Dėl įtarimų dokumentų klastojimu ir piktnaudžiavimu siekiant asmeninės naudos Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) buvo sulaikiusi Alytaus miesto savivaldybės įsteigtos bendrovės „Dzūkijos vandenys“ direktorių Rolandą Žaką, jis teismo sprendimu nušalintas nuo pareigų.

Taip pat buvo sulaikytas vienos privataus kapitalo uždarosios akcinės bendrovės vadovas, jis įtariamas dokumentų klastojimu ir papirkimu, trečiadienį pranešė STT.

Ši įmonė neįvardijama, bet BNS šaltiniai informavo, jog sulaikytasis – inžinerinių tinklų montavimo paslaugas teikiančios įmonės „Inti“ vadovas Eduardas Černulis.

Įmonės telefonu atsiliepusi moteris BNS sakė, kad direktoriaus darbe nėra, ji teigė neturinti informacijos apie sulaikymą.

Įtariamųjų vadovaujamose bendrovėse atliktos kratos, paimti ikiteisminiam tyrimui reikšmingi dokumentai. Trečiadienį sulaikytieji paleisti į laisvę, jiems skirtos kardomosios priemonės – rašytiniai pasižadėjimai neišvykti.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

„Dzūkijos vandenų“ valdybos pirmininkas Vytautas Junevičius BNS sakė neturintis informacijos apie pateiktų įtarimų pobūdį.

„Jis sulaikytas, tai viskas, ką žinau. Įmonė dirba, kiek aš domėjausi, neturi informacijos“, – sakė jis.

„Dzūkijos vandenys“ tiekia geriamąjį vandenį Alytaus mieste. Bendrovės interneto svetainėje skelbiama, kad bendra eksploatuojamo turto vertė sudaro per 40 mln. eurų.

R. Žakas yra Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų sąjungos narys. Kaip BNS sakė šios partijos Alytaus miesto skyriaus pirmininkas Povilas Labukas, „Dzūkijos vandenų“ vadovas pastaraisiais metais aktyvios politinės veiklos nevykdė.

Alytaus skyriaus vadovo teigimu, R. Žakas turėtų arba trauktis iš partijos pats, arba tai artimiausiu metu spręs skyriaus taryba.

„Šis atvejis yra nemalonus ir yra vertas griežčiausių sprendimų. Mūsų perspektyva – skyriaus tarybos posėdis, kurio metu šalinamas iš mūsų gretų. Bandysiu su juo susisiekti ir jo paties sprendimo. (...) Bet galutinis sprendimas yra nekvestionuotinas“, – sakė P. Labukas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt