Verslas

2018.01.16 10:33

Traukiniais nuo Vilniaus iki Kauno keleiviai važiuoja ekologiškai

LRT.lt2018.01.16 10:33

Nuo šių metų pradžios visi elektriniai „Lietuvos geležinkelių“ traukiniai populiariausiame maršrute naudoja tik iš atsinaujinančių išteklių pagamintą energiją, tad kryptimi Vilnius–Kaunas keleiviai važiuoja visiškai neteršdami aplinkos, rašoma įmonės pranešime spaudai.

Šiuo mešrutu pervežama apie trečdalis visų vietiniais maršrutais važiuojančių keleivių.

„Elektriniai traukiniai jau dabar yra aplinkai draugiškesnės transporto priemonės, nei varomos, pavyzdžiui,  dyzelinu ar benzinu. O pradėję naudoti atsinaujinančių išteklių energiją, keleiviams siūlome važiuoti tarp Vilniaus ir Kauno ar Vilniaus ir Trakų nedarant jokio neigiamo poveikio aplinkai. Taigi galima sakyti, kad tai yra aplinkai draugiškiausia transporto priemonė“, – pranešime cituojamas „Lietuvos geležinkelių“ generalinis direktorius Mantas Bartuška.

„Lietuvos geležinkeliai“ planuoja iki 2022 metų elektrifikuoti Vilnių ir Klaipėdą jungiančią transporto arteriją. Tuomet elektriniais traukiniais pervežamų keleivių dalis išaugs iki maždaug dviejų trečdalių.

Be to, elektriniais traukiniais bus pervežama ir didžioji dalis krovinių. Todėl per metus bus sunaudojama net 25 tūks. tonų mažiau dyzelino, į aplinką nebus išmetama 83 tūkst. tonų anglies dvideginio.