Verslas

2018.01.10 10:55

L. Linkevičius: Kinijos investicijos turi būti vertinamos saugumo požiūriu

ELTA2018.01.10 10:55

Kinijai vis daugiau dėmesio skiriant Europos Sąjungos rinkai, Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius teigia, kad šios šalies investicijas reikia vertinti ir iš saugumo perspektyvos.

Pasak ministro, nors Kinijos investicijos yra naudingos, tačiau negalima prarasti strateginių objektų kontrolės.

„Turėtume vertinti ne tik ekonominiu požiūriu, bet ir saugumo požiūriu, todėl neturėtume prarasti strateginės kontrolės, jeigu tiesiai pasakyti, strateginės reikšmės objektams. Tačiau pats bendradarbiavimas, tos investicijos, kurios gali įlieti daugiau jėgos į mūsų ekonomiką, pritraukti papildomai prekių srautų, yra naudingas. Bet dar kartą pabrėžiu, mes turime į šitą bendradarbiavimą žvelgti ne tik pro ekonominę prizmę, bet ir paisyti visų interesų“, – „Žinių radijui“ trečiadienį sakė L. Linkevičius.

Anot ministro, Kinija vykdo ekonominę ekspansiją Europos ir kituose žemynuose. Pasak jo, Lietuvos santykiai su Kinija yra geri ir pragmatiški, tačiau jis teigia, kad svarbu kontroliuoti situaciją.

„Bet kas gali atsidurti kieno nors kišenėje, jeigu nebus subalansuotas požiūris. Keletą kartų lankiausi Afrikoje, tai šalia kitų dvišalių interesų domėjausi situacija, kokia ji ten yra, tai mačiau labai aktyvų Kinijos vaidmenį, bet vienos šalys kelia barjerus ir bando kontroliuoti procesą, kitos visai nekreipia dėmesio ir rizikuoja, kaip jūs sakote, atsidurti kišenėje“, – sakė ministras.

Trečiadienį Kinijoje lankosi Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. Jis kartu su kitų Baltijos valstybių ir Šiaurės šalių pirmininkais su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu kalbės apie Kinijos inicijuojamą transporto ir tranzito plėtros projektą „Viena juosta, vienas kelias“.