Verslas

2018.01.06 23:50

Verslininkas G. Krolis: kompanijos uždarinėja gamyklas Kinijoje ir perkelia į Europą

Rūta Lankininkaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.01.06 23:50

Rytų šalių rinkos vilioja Lietuvos verslą, nors investicijos į Lietuvą iš tų šalių auga lėtokai. Taip tvirtina Rytų Europos partnerystės ir investicijų asociacijos, vienijančios apie 100 verslo įmonių, vadovai. Pavyzdžiui, pernai asociacija šešiose Rytų valstybėse pristačiusi kelias dešimtis Lietuvos verslo mugių bei forumų, sulaukė tik didesnio Ukrainos verslininkų susidomėjimo.

Šis grožio salonas Vilniuje atsidarė vos prieš mėnesį ir tai viena paskutinių praėjusių metų ukrainiečių investicijų. Grožio salonų tinklo Ukrainoje savininkas mūsų sostinę pasirinko dėl geros geografinės padėties ir sako konkurencijos nebijantis.

„Planuojame sukurti 10 naujų darbo vietų Vilniuje. Ukrainoje turime 22 grožio salonus. Artimiausi planai – atidaryti filialus Latvijoje, Estijoje, Armėnijoje ir Azerbaidžane“, – sakė verslininkas Mikola Dziadzinas.

Pasak Rytų partnerystės ir investicijų asociacijos vadovo, šešiose Rytų valstybėse jau surengtos kelios dešimtys verslo mugių ir forumų, dalyvauta tarptautinėse parodose. Daugiausia Omane, Indonezijoje, Kinijoje, Ukrainoje, Moldovoje, Armėnijoje.

„Ukraina gavo daugiausia dėmesio. Apie 10 vizitų, verslo misijų, suorganizavom du forumus. Tai padėjo mums užmegzti gerus santykius su vietiniais verslininkais. Man patinka kaip vyksta mūsų bendradarbiavimas. Tik mes turime nueiti nemažai žingsnių, kad atsirastų pasitikėjimas“, – pasakojo Rytų Europos partnerystės ir investicijų asociacijos vadovas Jurijus Rodevičius.

„Nebėra tokio dalyko, kad Kinijoj gamyba yra pigesnė negu Europoj. Ir šiandien dienai tam tikri produktai gali būti ženkliai pigiau gaminami Europoje, toj pačioj Lietuvoj, ir netgi eksportuojami į Kiniją. Užsienio kompanijos uždarinėja gamyklas Kinijoj ir perkelia į Europą“, – teigė verslininkas Gvidas Krolis.

Artimiausios kaimynės – Ukrainos – tiesioginės investicijos Lietuvoje pernai siekė 12 milijonų eurų, panaikinus vizų režimą šios šalies piliečiams, susidomėjimas Lietuvos rinka auga. 

„Ukrainoje stipri matematikos mokykla, mes stiprūs produktų pardavimo platformų  ir programavimo srityse, todėl Europos rinka mus domina. Galime pasiūlyti konkurencingas kainas, juolab, kad informacinių technologijų rinka vystosi greitai“, – kalbėjo verslininkas iš Ukrainos Juryjus Pogosovas.

„Esu lietuvis, turiu daug pažįstamų Lietuvoj, tas  padeda vykdyt verslą. Tas klubas „REPIA“ irgi daug kontaktų duoda. Ukrainoj yra tos prekės, reikalingos Lietuvai, yra patrauklios ir finansiškai“, – džiaugėsi verslininkas iš Ukrainos Tomas Kaziliūnas.

Lietuvos ir Ukrainos verslas bendradarbiauja logistikos, informacinių technologijų, chemijos ir medienos pramonės, prekybos sektoriuose. Lietuvos įmonės prisideda prie Ukrainos šilumos ūkio modernizavimo, atsinaujinančių išteklių energetikos plėtros.

Populiariausi