Naujienų srautas

Verslas2018.01.05 16:44

Premjeras: „Orlen Lietuva“ įmonės sėkmė yra mūsų sėkmė

LRT.lt 2018.01.05 16:44

Saulius Skvernelis penktadienį lankėsi „ORLEN Lietuva“ gamykloje Mažeikiuose, kur su bendrovės vadovais jis aptarė šiandien aktualius verslo iššūkius ir ateities perspektyvą, praneša vyriausybė.

„Bendrovė „ORLEN Lietuva“ yra svarbus Lietuvos ekonomikos kūrėjas ir eksportuotojas. Džiaugiamės matydami investicijas, vykdomus modernizavimo darbus ir verslo plėtrą. Bendrovė 2018 metus pradeda tolimesnėmis investicijomis, ir su nauju generaliniu direktoriumi, kuriam linkiu sėkmės jo misijoje“, – sakė premjeras.

Nuo 2006 metų Lenkijos naftos koncernas PKN ORLEN investavo daugiau nei 1 mlrd. JAV dol. į bendrovės modernizaciją. Planuojamos ir jau įvykdytos investicijos 2017–2018 metų laikotarpiu sieks nuo 150 mln. JAV dol. iki 200 mln. JAV dol., rašoma pranešime. Be kitų projektų, numatyta atidaryti naują naftos chemijos produktų gamybos įrenginį, kuris praplės bendrovės produktų portfelį. Taip pat, jau baigiamas statyti naujas rezervuaras Būtingės terminale, kuris padidins terminalo bendrą rezervuarų talpą 20 proc., užtikrins patikimesnį naftos tiekimą gamyklai ir padidins šalies energetinį saugumą.

„Mes esame ne tik lyderiaujantis degalų tiekėjas Lietuvoje ir Baltijos šalyse, bet taip pat ir vienas iš didžiausių mokesčių mokėtojų bei svarbus darbo vietų kūrėjas“, – sakė „ORLEN Lietuva“ generalinis direktorius Michal Rudnicki.

„ORLEN Lietuva“ įmonių grupėje dirba 1600 žmonių. 2017 metais gamykloje buvo perdirbta daugiau nei 10 mln. tonų naftos, kurią per bendrovei priklausantį Būtingės terminalą atgabeno 100 tanklaivių. „ORLEN Lietuva“ įsikūrusi 1014 ha teritorijoje ir be naftos perdirbimo įrenginių turi elektrinę, saugos bendrovę ir kitas verslui svarbias paslaugų bendroves.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi