Verslas

2018.01.04 16:30

Oficialu: ES pinigai Lietuvą jau padalijo į du regionus

Prieš dvejus metus vyriausybė priėmė nutarimą „Dėl Sostinės regiono ir Vidurio ir vakarų Lietuvos regiono sudarymo“. Nuo šių metų pradžios oficiali mūsų šalies statistika jau skiria šiuos du regionus.

Kaip DELFI informavo Statistikos departamentas, 2016 m. lapkritį pakeisti Europos Parlamento ir Tarybos reglamento dėl bendro teritorinių statistinių vienetų klasifikatoriaus nustatymo priedai.

„Pagal jį Lietuvos klasifikatoriaus lygmenų atitikmenys yra: 1 lygmuo – Lietuva, 2 lygmuo – Sostinės regionas bei Vidurio ir vakarų Lietuvos regionas, 3 lygmuo – apskritys. Šis reglamentas Komisijai („Eurostatui“) perduodamiems duomenims taikomas nuo 2018 m. sausio 1 d.“, – rašoma departamento komentare.

Minėtame vyriausybės nutarime ministerijoms rekomenduojama atliekant veiksmus, susijusius su Europos struktūrinių ir investavimo fondų veiklos rezervui skirtų lėšų peržiūra ir naudojimu po 2019 m., atsižvelgti į šias aplinkybes:

Sostinės regione esančius vidinius socialinius ir ekonominius skirtumus; Europos Sąjungos finansinės paramos lėšomis galimybių pokyčius Sostinės regione, taip pat Vidurio ir vakarų Lietuvos regione, siekiant padėti regionams prie jų prisitaikyti; Europos Komisijos pateiktą pasiūlymą dėl 2021–2027 metų daugiametės finansinės programos.