Naujienų srautas

Verslas2018.01.03 10:29

V. Pranckietis: 2018 metais reikia surinkti daugiau mokesčių ir mažiau apmokestinti darbo jėgą

ELTA 2018.01.03 10:29

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis kalbėdamas „Žinių radijui“ teigė, kad 2018 metais planuojamos mokesčių pertvarkos tikslas yra surinkti daugiau mokesčių ir mažiau apmokestinti darbo jėgą. Nors, V. Pranckiečio teigimu, šie tikslai gali prieštarauti vienas kitam, valdžia privalo eiti šia linkme.

Seimo vadovas kalbėjo apie tikslus apmokestinti kapitalą ir įvesti turto mokestį. Tai, anot jo, būtų socialiai teisingas žingsnis.

„Aš manau, kad nekilnojamojo turto mokestis būtų socialiai teisingas mokestis. Kad turtingesnis mokėtų daugiau. Kad atsirastų tokių būdu ir progresyvumas“, – teigė Seimo pirmininkas.

Tačiau dėl automobilių mokesčių V. Pranckietis išliko skeptiškas. Anot jo, automobilių mokestis būtų labai nepopuliarus mokestis.

Seimo pirmininkas neslėpė, kad ir ateinančiais metais tikisi aštrių diskusijų, įgyvendinant valdžios suplanuotus sprendimus. Seimo vadovas, kaip vieną iš didžiausių iššūkių išskyrė aukštųjų mokyklų reformą. V. Pranckiečio teigimu, nemažai „bangų“ turėtų sukelti planuojamos valstybės įmonių bei valstybės tarnybos reformos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi