Verslas

2018.01.01 13:44

2018 m. dalis šalies gyventojų gaus daugiau pajamų

LRT RADIJAS, LRT.lt 2018.01.01 13:44

Šiais metais šalies gyventojai gaus daugiau pajamų: didėja pensijos, minimalus mėnesinis atlyginimas, vaiko pinigai bus mokami visiems, taip pat didėja vaiko priežiūros išmokos.

Nuo sausio gaunantys minimalų atlyginimą uždirbs daugiau: alga didėja nuo 380 iki 400 eurų. Tokį uždarbį turėtų gauti daugiau kaip 250 tūkst. žmonių, dirbančių nekvalifikuotą darbą.

Taip pat keičiasi pensijų skaičiavimo sistema: kur kas didesnę reikšmę įgauna darbo stažas, pensijų dydis taip pat priklausys nuo ekonominių rodiklių. Dėl perskaičiavimo ir pensijų indeksavimo pensininkams vidutiniškai išmokos didės apie 30 eurų. Beje, seneliai galės gauti išmokų už anūkų slaugymą.

Nuo šių metų didesnes išmokas gaus ir vaiko priežiūros atostogų išėję tėvai: minimali išmoka didėja daugiau kaip 60 eurų. Taip pat vietoje neapmokestinamojo pajamų dydžio lengvatos tėvams atsiranda vaiko pinigai. Tai reiškia, kad už kiekvieną nepilnametį šeimos gaus po 30 eurų. Papildomos lėšos už vaikus bus mokamos nepasiturinčioms ir daugiavaikėms šeimoms.