Verslas

2017.12.28 20:00

Rusijos milijardieriai dėl JAV sankcijų išsigando ne juokais: kas jų laukia?

Analitikai pastebi, kad tarp Rusijos oligarchų plinta naujų JAV sankcijų baimė. Stambaus verslo atstovai Rusijoje baiminasi, kad jų ryšiai su šalies prezidentu Vladimiru Putinu ir jo aplinka gali būti priežastis patekti į JAV vadovybės rengiamą vadinamąjį juodąjį sąrašą.

JAV administracija V. Putinui artimų oligarchų juodąjį sąrašą turi baigti sudarinėti iki 2018 metų pradžios. Pasak LRT užsienio naujienų redaktoriaus Vykinto Pugačiausko, šįkart Rusijos milijardieriai išsigando ne juokais, kadangi jiems gali grėsti griežtos sankcijos – gali būti uždrausta įvažiuoti į JAV, įšaldytos jų sąskaitos, viso pasaulio bankai gali būti įspėti, kad tam tikri verslininkai yra juodajame sąraše ir kt.

Gruodžio 21 dieną V. Putinas Kremliuje susitiko su kone turtingiausiais Rusijos stambaus verslo atstovais. Analitikai pastebi, kad dėl galimų sankcijų baimės šalies verslininkai susitikimų metu netgi vengia būti arčiau V. Putino.

„Žmonės, kurie atstovauja Rusijos stambiam verslui, sako: „Mes dėl viso pikto net nebenorime būti fotografuojami greta Rusijos prezidento, nenorime būti matomi pasitarimuose su juo“. Labai įdomu, kad prie stalo žmonės buvo išsodinti abėcėlės tvarka – niekas nebenorėjo tos kėdės greta V. Putino, nes esą niekada nežinai, pagal ką JAV administracija nuspręs, ar tu esi artimas V. Putinui, ar ne“, – sako LRT užsienio naujienų redaktorius.

Daugiau apie tai – įraše.