Verslas

2017.12.28 15:47

Nuo sausio – nauja „Ryanair“ rankinio bagažo politika

15min.lt2017.12.28 15:47

Nuo sausio 15 dienos pigių skrydžių aviakampanijos „Ryanair“ keleiviai į saloną galės pasiimti nebe du, o vieną bagažo vienetą. Išimtis – turintiems 5 eurus kainuojančią įlaipinimo pirmenybę (angl. Priority Boarding).

Dabar visi „Ryanair“ keleiviai į orlaivio saloną gali pasiimti du bagažo vienetus – vieną didesnį (iki 10 kg, 55 cm x 40 cm x 20 cm) ir vieną mažesnį (iki 35 cm x 20 cm x 20 cm).

Tačiau už kelių savaičių ši politika pasikeis. Nuo 2018 m. sausio 15 dienos du bagažo vienetus galės įsinešti tik įlaipinimo pirmenybę (įskaitant „Plus“, „Flexi Plus“ ir „Family Plus“) turintys keleiviai. Visi kiti į patį saloną galės neštis tik mažesnį krepšį. Didesnysis bagažas bus paimtas prie įlaipinimo vartų ir atiduotas po skrydžio (taip, kaip kartais tai dabar nutinka paskutiniams į lėktuvą lipantiems keleiviams).

Nors jo į saloną pasiimti negalėsite, jam tebegalios tos pačios taisyklės, kaip visam rankiniam bagažui – dėl skysčių, draudžiamų daiktų ir pan. 2014 m. „Ryanair“ pakeitė savo rankinio bagažo politiką ir leido į saloną nemokamai pasiimti du vienetus.

Avialinijos teigia, kad tapo savo pačių gerumo aukomis – žmonės pradėjo neštis sunkesnius ir didesnius krepšius, nei leidžiama. Tai užvilkindavo įlaipinimą, padaugėjo vėluojančių skrydžių.

Tuo tarpu registruojamas bagažas šių metų pabaigoje atpigo. Leidžiamas svoris padidėjo nuo 15 iki 20 kg, o kaina sumažėjo nuo 35 iki 25 eurų. Taip avialinijos tikisi paskatinti žmones dažniau įsigyti registruojamo bagažo paslaugą. Tiesa, į itin populiarius reisus (pvz., švenčių metu) bagažo mokestis gali būti didesnis.

„Ryanair“ teigia, kad nauja į saloną pasiimamo bagažo politika paspartins įlaipinimo procesą, dėl to sumažės vėluojančių skrydžių