Verslas

2017.12.20 17:25

Paštas jau perpildytas – kalėdiniai siuntiniai nebetelpa į paštomatus

15min.lt2017.12.20 17:25

Trečiadienį užsukę į prekybos centrą „Panorama“ Vilniuje nustebo – šalia vadinamojo paštomato ant grindų styrojo krūvos siuntinių. Kalėdiniai gyventojų siuntiniai išmėtyti ant žemės, nes akivaizdu, kad nebetelpa į paštomatą. Prie krūvos stoviniavo kurjeris, kuris siuntų gavėjams į rankas išduodavo siuntinius, tačiau praeiviai stebėdavosi, kaip tai įmanoma šiais technologijų laikais.

Lietuvos paštas teisinasi, kad siuntų srautai dabar rekordiniai ir net paskelbė konkursą tiems, kurie savo siuntas atsiims kuo greičiau.

„Panoramos“ terminalas yra vienas populiariausių, todėl šiuo metu yra perpildytas. Kad gavėjai galėtų greičiau gauti siuntas, šalia terminalo su siuntomis dirba kurjeris, kuris numatytu metu į terminalo siuntų dėžutes netelpančias siuntas išduoda gavėjams į rankas. Ši praktika taikoma tik didžiausio siuntų piko dienomis ir ne tik Vilniuje“, – 15min paaiškino Lietuvos pašto atstovas Tomas Bašarovas.

Pasak jo, šiomis dienomis yra pasiektas didžiausias kalėdinio siuntimo pikas, o šįmet fiksuojamas ir rekordiniai siuntų srautai. „Šiais metais intensyvų kalėdinį laikotarpį pasitinkame ne tik su didesniu ir visoje šalyje išplėstu siuntų savitarnos „LP EXPRESS“ terminalų tinklu, bet ir didesniu poreikiu naudotis savitarnos paslaugomis“, – 15min teigė Lietuvos pašto atstovas T. Bašarovas.

Pasak jo, šiuo metu internetinių pirkinių atsiėmimas per siuntų savitarnos „LP EXPRESS“ terminalus yra vienas populiariausių. Tad šiuo metu naudojimosi siuntų savitarnos „LP EXPRESS“ terminalais paklausa yra išaugusi dvigubai, lyginant su įprastu mėnesiu.

Paštas teigia, kad „LP EXPRESS“ kurjeriai net kelis kartus per dieną važiuoja papildyti ar iškraustyti siuntų iš savitarnos terminalų. „Prieššventiniam laikotarpiui esame papildomai įdarbinę apie keliasdešimt darbuotojų, talkinančių rekordiškai intensyviu metu. Sustiprinome tiek kurjerių, tiek siuntų skirstytojų komandų pajėgumus“, – sakė T. Bašarovas.

Tam, kad terminalai nebūtų perpildyti ir siuntų dėžutės atlaisvintos, jau ne pirmus metus paštas kviečia klientus siuntas atsiimti kiek įmanoma operatyviau. Šiam tikslui organizuojamas konkursas, apdovanojant tuos, kurie savo siuntą po žinutės gavimo atsiima greičiau nei per 2 valandas.