Verslas

2017.12.19 19:00

TVF pagerino Baltarusijos 2018 metų ūkio augimo prognozę

ELTA 2017.12.19 19:00

Tarptautinis valiutos fondas (TVF) pagerino Baltarusijos 2018 metų ūkio augimo prognozę nuo ankstesnio 1,0 proc. iki 1,8 proc. lygio. Fondas taip pat prognozuoja 7,0 proc. infliaciją šalyje ir rekomenduoja vyriausybei paspartinti reformas, o Nacionaliniam bankui – laikytis griežtos pinigų-kreditavimo politikos, teigiama TVF misijos, dirbusios šalyje lapkritį, išvadose. Tai informuoja „Reuters“.

Šiais metais ir Baltarusijos valdžia, ir TVF prognozuoja 1,7 proc. ekonominį augimą. Fondo nuomone, artimiausiais metais išliks panašus augimas, tuo tarpu šalies valdžia nusiteikusi optimistiškiau ir tikisi, kad 2018 metais šalies bendrasis vidaus produktas (BVP) išaugs 3,5 procento.

„Norint pasiekti didesnio ir stabilesnio augimo... būtinos ambicingesnės reformos“, – teigiama TVF išvadose. Fondo nuomone, valdžios pasirinktas lėtesnis reformų tempas didina rizikas Baltarusijos ekonomikai ir grėsmę, esą gali būti grįžta prie ankstesnės politikos, „kai išteklių paskirstyme dalyvauja valstybė“.

TVF patarė Nacionaliniam bankui laikytis griežtos pinigų-kreditavimo politikos ir kurį laiką pristabdyti palūkanų normų didinimo politiką. Šalies palūkanų norma nuo metų pradžios buvo sumažinta nuo 18 iki 11 proc.

„Nors šalies infliacijos tempai lėtėja, patariama pristabdyti tolesnį palūkanų normų mažinimą“, – teigiama TVF išvadose.

Metinė infliacija sausį-spalį, palyginti su analogišku laikotarpiu prieš metus, sulėtėjo nuo 10,6 iki 5,3 proc., pranokusi vyriausybines prognozes.

2009–2010 metais Baltarusija gavo iš TVF 3,5 mlrd. dolerių paskolas.

Minskas taip pat prašė naujos per 3,0 mlrd. dolerių paskolos, tačiau šių metų vasarą šalies finansų ministerija pranešė, kad derybos pristabdytos ir kad Baltarusijai nereikalingas skubus finansavimas.