Verslas

2017.12.19 16:30

Prašo išsiaiškinti, ar „Agrokoncernas“ nepažeidžia antidempingo taisyklių

LRT.lt2017.12.19 16:30

Du Seimo konservatoriai kreipėsi į Ūkio ministeriją, Konkurencijos tarybą ir Seimo Ekonomikos komitetą, prašydami išsiaiškinti, ar „valstiečių“ lyderiui  Ramūnui Karbauskiui priklausantis „Agrokoncernas“, importuodamas trąšas iš Rusijos, nemokėdamas specialaus Europos Sąjungos (ES) muito mokesčio, nepažeidžia antidempingo taisyklių.

Kaip teigiama frakcijos pranešime, žiniasklaidoje pasirodė informacija, jog Rusija, siekdama apeiti antidempingo taisykles ir nemokėti specialaus muito mokesčio, pradėjo eksportuoti, o Lietuvos importuotojai (tarp kurių daugiausiai tokių trąšų importuoja UAB „Agrokoncernas“) pradėjo vis didesniais kiekiais importuoti azoto nitrato trąšas su nedideliais fosforo ir kalio priedais.

Publikacijose teigiama, kad tokioms trąšoms, nors jos pasižymi labai panašiomis savybėmis kaip ir grynoji salietra, iki šiol nėra taikomos dempingo taisyklės.

„Nors verslas, importuojantis tokias trąšas „su priedais” ir nepažeidžia jokių galiojančių taisyklių, tačiau toks būdas apeiti kovos su dempingu taisykles nėra sąžiningas. Lietuvos valdžios institucijų pareiga yra prižiūrėti, kad Lietuvos rinkoje būtų laikomasi sąžiningos konkurencijos taisyklių ir kad nebūtų leidžiama užimti rinkos su faktiškai dempinguota trečių šalių produkcija“, – pažymėjo A. Kubilius.

Seimo nariai taip pat domisi, ar yra žinoma, kaip analogiškos problemos yra sprendžiamos, kitose ES valstybėse, ypač kuriose veikia įmonės, gaminančios azoto nitrato trąšas.

Lietuvos ir ES šalių trąšų gamintojai dar anksčiau yra prašę atitinkamų institucijų apginti rinką nuo dempinguotos analogiškų trąšų produkcijos importo iš Rusijos, kur tokių trąšų gamybai naudojamos dirbtinai atpigintos dujos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.