Naujienų srautas

Verslas2017.12.18 17:22

Baltijos šalys iki vasaros tikisi atsiriboti nuo Rusijos elektros tinklų

ELTA 2017.12.18 17:22

Energetikos ekspertai sutarė, kaip iki kitų metų vasaros atrasti geriausią būdą desinchronizuoti Baltijos valstybių elektros energijos tinklus nuo Rusijos tinklų ir sinchronizuoti juos su žemyninės Europos tinklais. Susitikime dalyvavo už energetikos sąjungą atsakingas Komisijos pirmininko pavaduotojas Marošas Šefčovičius, už klimato politiką ir energetiką atsakingas Komisijos narys Miguelis Ariasas Canete ir Lietuvos, Estijos, Latvijos bei Lenkijos energetikos ministrai.

Visi dalyviai pažangą, padarytą nuo šių metų rugsėjo, įvertino teigiamai. Buvo įvertinta ir tai, kad būtinus galutinius tyrimus pradėjo Estijos, Latvijos, Lietuvos bei Lenkijos perdavimo sistemų operatoriai ir Europos elektros energijos perdavimo sistemos operatorių tinklas (ENTSO-E). Jie pabrėžė, kad reikiamus techninius tyrimus būtina pabaigti ne vėliau kaip iki kitų metų birželio, todėl daromą pažangą stebės nuolat.

Europos Komisijos pirmininko Jeano-Claude`o Junkerio teigimu, šio projekto įgyvendinimas užbaigtų visos Europos Sąjungos (ES) energijos rinkos kūrimą. 

„Baltijos valstybių elektros energetikos tinklų sinchronizavimas taps Europos tikros vienybės simboliu. Mano vadovaujama Komisija remia šį procesą ir yra pasirengusi sudaryti kuo geresnes sąlygas jame dalyvaujančių valstybių narių diskusijoms. Labai rūpinuosi šiuo sinchronizavimo projektu. Jis padės užbaigti visos ES energijos rinkos kūrimą ir pagerinti elektros energijos tiekimo saugumą Baltijos regione. Šis projektas yra labai svarbus mano vadovaujamos Komisijos energetikos sąjungos prioritetui įgyvendinti“, – sakė J.-C. Junkeris.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi