Verslas

2017.12.16 11:27

„Fitch“ padidino Airijos ilgalaikio skolinimosi reitingą

ELTA2017.12.16 11:27

Tarptautinė reitingų agentūra „Fitch“ padidino Airijos ilgalaikio skolinimosi reitingą penktadienį, nurodydama, kad priimti tokį sprendimą ją paskatino sustiprėjęs šalies bankų sektorius.

Šalies ekonomika pastaruoju metu pastebimai atsigauna po euro zoną krėtusios skolų krizės.

„Fitch“ padidino šalies ilgalaikio skolinimosi reitingą nuo A iki A+, nustatydama stabilią perspektyvą.

Tarp skolintojų neveiksnių paskolų dalis antrąjį metų ketvirtį, lyginant su laikotarpiu prieš ketverius metus, sumažėjo nuo daugiau nei 25 proc. iki mažiau nei 12 proc., teigia agentūra savo pareiškime.

Vieno didžiausių Airijos bankų, „Bank of Ireland Group“, pirmos pakopos kapitalas antrąjį ketvirtį, lyginant su tuo pačiu ketvirčiu prieš metus, padidėjo 1,6 proc. iki 25,3 procento.

Tuo tarpu šalies skolos dydžio ir pajamų santykio rodiklis krinta, nors ir išlieka ketvirtas didžiausias Europos Sąjungoje, teigia „Fitch“.

Airijos ekonomika yra „turtinga ir lanksti“, su stipriomis institucijomis, teigia agentūra. Tačiau netikrumas, susijęs su Europos Sąjungos ir Jungtinės Karalystės derybomis ir būsimais prekybiniais santykiais su Jungtine Karalyste, vis dar kelia rizikų augimo perspektyvoms, nurodo agentūra.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.