Naujienų srautas

Verslas2017.12.16 11:05

WSJ: JAV gali sugriauti „Boeing“ ir „Airbus“ planus parduoti lėktuvus Iranui

ELTA 2017.12.16 11:05

JAV prezidento Donaldo Trumpo administracija svarsto strategiją, kuri, jeigu bus įgyvendinta, gali sugriauti bendrovių „Boeing“ ir „Airbus“ planus parduoti šimtus orlaivių Irano aviacijos bendrovėms, informuoja įtakingas verslo leidinys „The Wall Street Journal“ (WSJ) remdamasis JAV pareigūnais.

Anot leidinio, JAV administracija nerimauja dėl to, kad Irano oro linijos gali panaudoti naujus arba senus civilinius lėktuvus ginkluotei ir kariškiams gabenti į Siriją. Svarstomos tokios priemonės kaip galimybė uždrausti lėktuvų pardavimą ir įvesti griežtas sąlygas, kurios gali sutrukdyti lėktuvų tiekimą.

Kaip skelbia WSJ, Europos lėktuvų gamybos koncerno „Airbus“, įsikūrusio Prancūzijoje, lėktuvų tiekimą į Iraną JAV gali sustabdyti dėl didelio naudojamo amerikiečių gamybos dalių kiekio.

Pernai Irano aviacijos bendrovė „Iran Air“ pasirašė su JAV gamintoja „Boeing“ sutartį dėl 80 orlaivių pristatymo. Planuota, kad per artimiausius dešimt metų „Iran Air“ gaus 50 „Boeing 737“ ir 30 „Boeing 777“ lėktuvų. JAV korporacija „Boeing“ ir Irano aviacijos bendrovė „Iran Aseman Airlines“ birželį pasirašė sutartį dėl 60 „Boeing 737 MAX“ lėktuvų pristatymo Teheranui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi