Naujienų srautas

Verslas2017.12.15 12:02

Prezidentė: euro zonai stiprinti reikia veiksmingų priemonių

LRT.lt 2017.12.15 12:02

Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvauja Europos Vadovų Tarybos susitikime, kur tariamasi, kaip sustiprinti ES atsparumą galimiems finansiniams šokams, ir svarstomi Europos Komisijos pasiūlymai dėl euro zonos reformų, rašoma prezidentūros pranešime spaudai.

Prezidentės teigimu, iš praeitos finansinės krizės turi būti pasimokyta. Lietuvos ir visos ES ekonomika stabiliai auga, todėl dabar pats metas ruoštis galimiems ekonominiams sunkumams ateityje.

Tarp Europos Komisijos pateiktų pasiūlymų euro zonos ateičiai – Europos valiutos fondo kūrimas, nauja euro zonos finansų ir ekonomikos ministro pareigybė, naujų finansinių instrumentų kūrimas. Pasak šalies vadovės, papildomos priemonės, kurios padėtų greičiau reaguoti į ekonominius sunkumus, gali būti naudingos, tačiau kol kas tai tik idėjos, kurioms reikėtų detalesnės analizės ir aiškesnio turinio.

Taip pat, pasak prezidentės, užtikrinant efektyvesnį euro zonos vystymąsi reikėtų išvengti ES sutarčių keitimo.

Prezidentė pabrėžė, kad dabar svarbiausia pilnai išnaudoti jau turimus instrumentus ekonominiam stabilumui užtikrinti.

Europos Komisija nuolat atkreipia Lietuvos dėmesį į aukštą pajamų nelygybę, neefektyvią socialinę ir sveikatos apsaugą, ribotus pasiekimus skatinant inovacijas, švietimo sistemos trūkumus. Tai – tiesioginiai įpareigojimai vyriausybei neatidėlioti būtinų reformų švietimo, darbo rinkos, sveikatos ir socialinės apsaugos srityse.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi