Verslas

2017.12.15 11:39

D. Grybauskaitės prašoma vetuoti įstatymą dėl pareiginės algos bazinio dydžio

ELTA2017.12.15 11:39

Seimo nariai Naglis Puteikis, Povilas Urbšys ir Gabrielius Landsbergis kreipėsi į Lietuvos prezidentę Dalią Grybauskaitę, prašydami vetuoti Seimo priimtą Valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų, valstybės tarnautojų bei valstybės ir savivaldybių biudžetinių įstaigų darbuotojų pareiginės algos (atlyginimo) bazinio dydžio, taikomo 2018 metais, įstatymą.

Jų nuomone, priimant šį dokumentą, buvo pažeistas principas nemo iudex in propria causa („niekas negali būti teisėjas savo paties byloje“), nes „Seimo nariai pasididino atlyginimus ir sau patiems, nors privalėjo padaryti išlygą, kad šiuo įstatymu nustatytas bazinis dydis Seimo nariams ir pareigūnams taikomas tik nuo kito naujai išrinkto Seimo pirmojo posėdžio dienos“. 

Kreipimosi iniciatoriai mano, kad šis įstatymas dar labiau padidintų turtinę nelygybę, nes biudžetinių įstaigų, ministerijų aukščiausių vadovų atlyginimai padidės keliasdešimčia eurų, o mažiausias algas gaunančių biudžetininkų – vos keliais eurais. 

Kaip ELTA jau skelbė, 2018 metais valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų, valstybės tarnautojų bei valstybės ir savivaldybių biudžetinių įstaigų darbuotojų pareiginės algos (atlyginimo) bazinis dydis bus 132,5 euro.

Seimo sprendimu, pareiginės algos (atlyginimo) bazinis dydis padidintas 2 eurais. Gruodžio 7 d. 75 parlamentarams balsavus už, 6 – prieš ir 28 susilaikius Seimas priėmė tai numatantį Valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų, valstybės tarnautojų bei valstybės ir savivaldybių biudžetinių įstaigų darbuotojų pareiginės algos (atlyginimo) bazinio dydžio, taikomo 2018 metais, įstatymą.

2017 metų pareiginės algos bazinis dydis yra lygus 130,5 euro.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt