Naujienų srautas

Verslas2017.12.15 11:34

Tarptinklinio ryšio pertvarka ES: kaip pasikeitė lietuvių įpročiai

LRT.lt 2017.12.15 11:34

Lygiai prieš pusę metų, birželio 15 dieną, Europos Sąjungos (ES) ir Europos Ekonominės Erdvės (EEE) šalyse įsigaliojo naujos tarptinklinio ryšio taisyklės, kurios keliaujantiems žmonėms suteikė dar daugiau laisvės. „Telia“ pranešime žiniasklaidai pateikiami pirmojo pusmečio duomenys, pasak bendrovės, patvirtina – lietuviai jau atprato keliaudami skaičiuoti gigabaitus ir minutes.

330 terabaitų – tiek mobiliųjų duomenų nuo birželio iki gruodžio vidurio kitose Europos šalyse persiuntė telekomunikacijų bendrovės klientai. Duomenų vartojimas ES ir EEE šalyse pastarąjį pusmetį augo įspūdingu tempu – lyginant su tuo pačiu periodu praėjusiais metais, jis padidėjo daugiau nei devynis kartus.

„Lietuviai jau nebevaržo savęs išvykę. Turime klientų, kurie per mėnesį keliaudami užsienyje išnaršo daugiau nei 50 GB – tokio kiekio duomenų daugelis neišnaudoja net namuose“, – sako bendrovės komercijos ir produktų vadovas Robertas Žudys.

Jo teigimu, daugiau naršo ne tik po kitas šalis keliaujantys lietuviai, bet ir į mūsų šalį atvykstantys turistai bei verslininkai. Jų suvartojamų duomenų kiekis vasarą buvo išaugęs daugiau nei dešimt kartų, tiesa, orams atvėsus ir turistų srautui sumažėjus, augimas sulėtėjo.

Kaip teigiama pranešime, keliaujantys lietuviai aktyviau ir naršo, ir skambina. ES šalyse prakalbėtų minučių skaičius šį pusmetį, lyginant su tuo pačiu periodu pernai, išaugo maždaug dvigubai.

Kukliausiai, keliais procentais, padidėjo gaunamų ir išsiunčiamų SMS žinučių skaičius. Tačiau tokia tendencija, pasak bendrovės, yra natūrali: 25-metį neseniai paminėjusi SMS technologija praranda populiarumą tiek Lietuvoje, tiek kitose šalyse. Ją keičia nauji, modernesni ir patogesni susirašinėjimo būdai, pavyzdžiui, mobilųjį internetą naudojančios programėlės, leidžiančios siųsti ir gauti ne tik tekstines žinutes, bet ir animacijas, nuotraukas ar vaizdo įrašus.

R. Žudys pastebi, kad lietuvių įpročiams didelę įtaką turi tai, į kurią šalį ir kokiu tikslu jie išvyksta. Bendrovės duomenimis, aktyviausiai lietuviai naršo išvykę į Švediją, Vokietiją, Norvegiją, Lenkiją ir Prancūziją, o pagal balso skambučių ir SMS kiekį pirmauja kitos šalys – Latvija ir Jungtinė Karalystė. Šiose dviejose šalyse per pastarąjį pusmetį įvykusių bendrovės klientų pokalbių trukmė viršijo 20 metų o jose išsiųstų ir gautų SMS užtektų parašyti maždaug 5 tūkst. knygų, kurias sudarytų 250 puslapių.

Kiti populiarūs lietuvių maršrutai Europoje – Italija, Ispanija, Danija, Airija, Olandija, Belgija, Portugalija, Graikija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi