Verslas

2017.12.13 10:08

ES, JAV ir Japonija susitarė kovoti su kitų šalių protekcionizmu prekyboje

ELTA 2017.12.13 10:08

Jungtinės Valstijos, Europos Sąjunga (ES) ir Japonija susitarė stiprinti bendradarbiavimą pasaulio prekyboje, siekdamos pasipriešinti pasaulinę rinką iškreipiančioms praktikoms, kurias taiko kitos šalys.

Apie tai teigiama bendrame už prekybą atsakingos Europos komisarės Cecilios Malmstroem, Jungtinių Valstijų prekybos atstovo Roberto Lighthizero ir Japonijos ekonomikos, prekybos ir pramonės ministro Hiroshige Seko pareiškime, kuris buvo išplatintas antradienį Buenos Airėse vykstančioje 11-ojoje Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) ministrų konferencijoje.

Pasak pareigūnų, rimtų problemų tarptautinėje prekyboje, siekiant „stabilios pasaulinės ekonomikos plėtros“, kelia „pertekliniai pajėgumai pagrindiniuose sektoriuose, kurie apsunkina valstybinį finansavimą“, ir nesąžiningos konkurencijos sąlygos, kurias lemia didelės rinką iškreipiančios subsidijos“.

„Kad išspręstume šias svarbias problemas, mes susitarėme, esant būtinybei, sustiprinti trišalį bendradarbiavimą PPO ir kitų forumų formatu, taip siekdami atsikratyti šių ir kitų nesąžiningų, rinką iškreipiančių ir protekcionistinių praktikų“, – teigiama pareiškime. Konkrečios valstybės dokumente neminimos.

11-oji PPO ministrų konferencija vyksta gruodžio 10–13 dienomis. Ministrų konferencija – aukščiausias PPO organas, kuris priima sprendimus dėl pačios organizacijos ateities, taip pat privalomojo pobūdžio dokumentus.