Verslas

2017.12.12 17:28

ES sugriežtins savo poziciją dėl „Brexit“ prekybos derybų

ELTA 2017.12.12 17:28

Europos Sąjunga (ES) ketina sugriežtinti savo poziciją dėl „Brexit“ prekybos derybų, reaguodama į Londono pareiškimą, kad savo finansinius įsipareigojimus jis vykdys tik tuo atveju, jei bus susitarta dėl sandorio, antradienį sakė europarlamentarai.

Europos Parlamento (EP) „Brexit“ koordinatorius Guy Verhofstadtas sakė, kad ES šalių vadovai, savaitės pabaigoje susirinksią į Bendrijos viršūnių susitikimą, nusprendė reikalauti, kad „skyrybų“ sąlygos būtų teisiškai privalomos.

G. Verhofstadtas pasmerkė „nepriimtinus“ Didžiosios Britanijos „Brexit“ ministro Davido Daviso pareiškimus, kad praėjusią savaitę pasiektas susitarimas dėl šalies išstojimo sąlygų ir derybų dėl būsimų santykių pradžios buvo labiau „pareiškimas apie ketinimus“ nei „teisiškai įvykdomas“ susitarimas.

„Mačiau, kad (Europos Vadovų) Tarybos pozicija sugriežtėjo, neabejotinai sugriežtės ir parlamento pozicija“, – Strasbūre reporteriams sakė G. Verhofstadtas. EP trečiadienį spręs, ar pritarti naujojo „Brexit“ derybų etapo pradžiai.

„Aišku, kad Europos Vadovų Taryba dabar griežčiau pasakys, kad nori, jog prieš pasiekiant pažangos antrajame etape, tie įsipareigojimai būtų perkelti į teisinius tekstus“, – pridūrė G. Verhofstadtas.

EP, reaguodama į D. Daviso komentarus, į rezoliuciją, dėl kurios balsuos trečiadienį, įtraukė dvi pataisas.

Tuo metu ES derybų gairėse, kurias penktadienį Briuselyje turėtų patvirtinti ES vadovai, bus teigiama, kad antrasis derybų etapas galės prasidėti tik tada, kai skyrybų įsipareigojimai bus „tiksliai perkelti į teisinius tekstus“, rašoma naujienų agentūros AFP matytame gairių juodraštyje.

Be to, ES lyderiai pridurs, kad derybos dėl prekybos santykių neprasidės anksčiau nei kovo mėnesį, kad Didžiajai Britanijai liktų pakankamai laiko tiksliau paaiškinti, ko ji tikisi iš būsimų santykių su Bendrija.