Verslas

2017.12.12 16:57

Lietuvos bankas skyrė baudas UAB „PRO INVEST GROUP“ ir UAB „Finansų bitė“

LRT.lt2017.12.12 16:57

Lietuvos banko Priežiūros tarnyba, gavusi vartotojo skundą, atliko tyrimą ir nustatė, kad UAB „PRO INVEST GROUP“, suteikdama vienam gyventojui vartojimo kreditą, netinkamai įvertino jo galimybes šį kreditą grąžinti. Už tai Priežiūros tarnyba skyrė UAB „PRO INVEST GROUP“ 0,05 proc. 2016 m. bendrųjų metinių veiklos pajamų dydžio baudą (59 Eur). Bendrovė baudą jau sumokėjo, teigiama banko pranešime žiniasklaidai.

Lietuvos banko Priežiūros tarnyba atliko planinį tarpusavio skolinimo platformos operatoriaus UAB „Finansų bitė“ patikrinimą. Išnagrinėjus 50 šiais metais sudarytų vartojimo kredito sutarčių, nustatyta, kad bendrovė, netinkamai vertino kredito gavėjų kreditingumą.

Be to, išnagrinėjus beveik 30 2016 m. gruodžio mėn. sudarytų sutarčių, paaiškėjo, kad visais šiais atvejais bendrovė klaidingai nurodydavo bendrą vartojimo kredito sumą, o palūkanas skaičiavo ir nuo dalies bendros vartojimo kredito kainos, t. y. sutarties sudarymo mokesčio. Taip pat nustatyta, kad UAB „Finansų bitė“, veikdama kaip tarpusavio skolinimo platformos operatorius, netinkamai skaičiavo atlygį už savo teikiamas paslaugas ir nesilaikė kitų vartojimo kredito gavėjų teisių apsaugą užtikrinančių reikalavimų.

Už tai Priežiūros tarnyba šiai bendrovei skyrė 0,05 proc. 2016 m. bendrųjų metinių veiklos pajamų dydžio (176 Eur) baudą, kurią ji jau sumokėjo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt