Verslas

2017.12.12 12:22

„Achemos grupei“ leista įsigyti „LP grupę“

LRT.lt 2017.12.12 12:22

Konkurencijos taryba leido vykdyti koncentraciją UAB koncernui „Achemos grupė“ įsigyjant 100 proc. UAB „LP grupė“ akcijų, rašoma pranešime spaudai.

Įvertinusi su sandoriu susijusias aplinkybes, Konkurencijos taryba konstatavo, kad dėl numatomos vykdyti koncentracijos nebus sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis, ar itin apribota konkurencija atitinkamose rinkose, įskaitant žemės ūkio kultūrų supirkimo ir nemažmeninės prekybos azoto trąšomis rinkose. „Achemos grupei“ leista perimti po reorganizacijos veiksiančios „LP grupės“ vykdomą prekybos ir grūdų elevatoriaus verslą.

Pagrindinė „Achemos grupės“ veiklos sritis – antrinių bendrovių akcijų valdymas, konsultacinių verslo paslaugų antrinėms bendrovėms teikimas. Koncerno antrinės bendrovės užsiima azoto trąšų ir kitų chemijos produktų gamyba; krova ir logistika; elektros energijos gamyba; prekyba trąšomis ir produktais žemės ūkiui; minkštųjų konteinerių gamyba; cukrinės konditerijos gamyba; apgyvendinimo ir sveikatinimo paslaugų teikimu; statybos montavimo ir remonto paslaugų teikimu; draudimo ir finansų maklerio paslaugų teikimu; žiniasklaidos ir reklamos verslu.

„LP grupės“ valdomų antrinių bendrovių pagrindinė veikla – augalų apsaugos priemonių, trąšų, sėklų platinimas, grūdų supirkimas, elevatoriaus paslaugų teikimas.

Apie numatomą įvykdyti koncentraciją privaloma pranešti Konkurencijos tarybai ir gauti leidimą, jeigu koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų suminės bendrosios pajamos paskutiniais prieš koncentraciją ūkiniais metais yra didesnės negu 14,5 mln. Eur ir jeigu kiekvieno mažiausiai iš dviejų koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų bendrosios pajamos paskutiniais prieš koncentraciją ūkiniais metais yra didesnės negu 1,45 mln. Eur.