Verslas

2017.12.11 16:56

Europos šalių finansų ministrai ragina JAV pergalvoti mokesčių reformą

ELTA 2017.12.11 16:56

Penkių didžiausių Europos ekonomikų – Jungtinės Karalystės, Prancūzijos, Italijos, Vokietijos ir Ispanijos – laiške JAV iždo sekretoriui Stevenui Mnuchinui raginama valdantiesiems respublikonams pergalvoti planuojamą mokesčių reformą.

„Reuters“ gautame laiške teigiama, kad minėtos Europos šalys mano, jog mokesčių planas prieštarautų Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) taisyklėms, pažeistų dvigubo apmokestinimo susitarimus bei galimai turėtų neigiamą įtaką investicijų tarp JAV ir Europos Sąjungos (ES) srautams.

Jie taip pat perspėja, kad siūlomas „kovos su piktnaudžiavimu“ mokestis gali būti panaudotas prieš tikrus komercinius susitarimus su užsienio šalimis, dėl ko gali nukentėti tarptautiniai bankai ir draudimo įmonės.

„Kai kurių tarptautinėje bendruomenėje mažiau įprastų mokesčių įtraukimas gali pažeisti JAV dvigubo apmokestinimo susitarimus bei neigiamai paveikti tarptautinę prekybą“, – teigiama laiške.

JAV Atstovų rūmai ir Senatas patvirtino savo skirtingas mokesčių reformos programas. Dabar šalys turi susėsti prie derybų stalo bei pasiekti kompromisinį plano variantą.